A game of chess

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Technika

fotografia

Rok

2013

Wymiary

35 x 55 cm(5 egz.), 45 x 71 cm(5 egz.), 50 x 80cm(5 egz.)

Sygnatura

A game of chess” oraz sucha pieczęć, na odwrocie autorska sygnatura: “Marcin Ryczek

Papier

Fotografia czarno-biała, odbitka cyfrowa w technologii Digigraphie®

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Mocno graficzna forma tej fotografii, którą Ryczek uzyskał poprzez uchwycenie czarno-białej posadzki przypominającej szachownicę, została złagodzona dzięki „wtrąceniu” w kadr postaci w masce. Takie rozwiązanie koncentruje uwagę widza prawie całkowicie na prawej stronie zdjęcia, co przy mocno kontrastowym, inwazyjnym tle jest zabiegiem wymagającym silnie rozwiniętej wrażliwości artystycznej i estetycznego wyczucia. Po raz kolejny Ryczek udowadnia także, że prócz klasycznej fotografii i fotografii reportażowej ważnymi inspiracjami pozostaje dla niego sztuka europejskiej awangardy lat 30.

Edycja dostępna w trzech formatach: dwóch formatach: 35 x 55 cm, 45 x 71 cm, 50 x 80 cm wydanych odpowiednio po 10, 15 i 5 egz. Do każdego formatu należy doliczyć 5 cm białego marginesu. Odbitka cyfrowa w technologii Digigraphie®, papier Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315 gr/m2. Certyfikat autentyczności Digigraphie®.

Marcin_Ryczek_

Marcin Ryczek

Specjalizuje się głównie w fotografii minimalistycznej i symbolicznej. W swojej pracy wykorzystuje geometrię i symbole. Główną zasadą jaką kieruje się w fotografii jest założenie minimum formy, maksimum treści.
Fotografie Marcina Ryczka prezentowane były m.in. na wystawach w USA, Niemczech, Polsce, Holandii, Rumunii, Indiach, Anglii, Austrii, Danii, Włoszech, Serbii, Tajwanie i Francji.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.