O galerii Limited Edition

Kontakt

Iwona Staroszczyk - właścicielka Galerii Limited Edition

Atelier

Galeria Limited Edition
ul. Św. Andrzeja Boboli 6/12
02-525 Warszawa
po umówieniu telefonicznym +48 502 381 176 

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: office@limitededition.pl
Infolinia: +48 502 381 176

Dane firmy

ISOIS Sp. z o.o.
z siedzibą w Warszawie (00-511) ul. Nowogrodzka 31
REGON: 382378426, NIP: 7010903204, KRS: 0000767954

Numer Konta:

ING Bank Śląski, SWIFT: INGBPLPW
(PLN) 12 1050 1025 1000 0090 3176 3866
(EUR) 87 1050 1025 1000 0090 3176 3874

Historia Galerii Limited Edition

Historia Galerii Limited Edition

Galeria Sztuki Limited Edition została założona w 2012 roku przez Iwonę Staroszczyk – absolwentkę Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, jak również stypendystkę londyńskiej uczelni Hult International Business School w kategorii „Women in Business”, gdzie studiowała kierunek Executive MBA.

Działalność wystawiennicza galerii została zainaugurowana w 2013 roku wystawą Pomosty Darka Pali. Galeria zorganizowała wiele wystaw sztuki współczesnej zarówno indywidualnych, jak również ułożonych w cykle tematyczne z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii i grafiki. Wystawy poparte katalogami, organizowane były w przestrzeniach sal wystawowych m.in. na Rozbrat 44 w Warszawie, Pałacu Radziejowice, Atelier Limited Edition czy słynnym wieżowcu Złota 44.

Historia Galerii Limited Edition

W 2014 roku Galeria Sztuki Limited Edition, jako jedna z pierwszych w Polsce zajęła się organizacją profesjonalnie przygotowanych wystaw wirtualnych. Pierwszą wystawą wirtualną zorganizowaną przez LE były “Dwie Twarze Sebastiana Bieńka”.

Kolejne to m.in. wystawa fotografii Marcina Ryczka pt. “The Moment” czy wystawa rzeźby Beaty Czapskiej pt. “Czysta Forma”. W tamtym czasie organizacja tego typu komunikacji wizualnej wymagała innowacyjnego podejścia do tematu wystawiennictwa, łącząc najnowsze technologie z zapleczem merytorycznym. 

 

 

Od 2015 roku galeria uczestniczy w Warszawskich Targach Sztuki. Należy również do grona galerii sztuki współtworzących Kompas Sztuki oraz Kompas Młodej Sztuki – rankingów polskich artystów.  

Limited Edition na Targach Sztuki

Siedziba Galerii Limited Edition

Od 2016 roku siedziba galerii znajduje się na Starym Mokotowie w Warszawie. Atelier Limited Edition jest miejscem organizacji zamkniętych wydarzeń, skupiając wokół siebie społeczność kolekcjonerów, artystów i osobistości ze świata sztuki. Pod tym samym adresem galeria udostępnia również stałą ekspozycję rzeźb i szkiców Beaty Czapskiej.

Siedziba Galerii Limited Edition

Misja galerii Limited Edition

Misją galerii jest budowanie pozycji artysty na rynku sztuki dzięki współpracy w oparciu o zaufanie między marszandem i artystą. Oferta galerii z założenia jest wąska, składa się z wyselekcjonowanych prac uznanych artystów wizualnych, obecnie tworzących, którym galeria towarzyszy w ich drodze twórczej. 

Misja Galeri iLimited Edition

Działalność Galerii wychodzi poza prostą kuratelę artystyczną, zajmując się dokumentacją twórczości współpracujących z galerią artystów poprzez organizację wystaw, przeprowadzanie wywiadów, po edycje prac wydane przez galerię. Przykładem mogą być edycje kolekcjonerskie malarstwa cyfrowego Józefa Wilkonia z cyklu “Elektroniczne impresje” (2016), “Akt w malarstwie Józefa Wilkonia” (2019), jak również słynna seria rzeźb “Brązy Wilkonia” (2018 i 2019) tego autora, które w 2021 były prezentowane na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie podczas wystawy “Zwierzyniec Królewski. Wilkoń na Wawelu”, wpisując się na zawsze w historię polskiej sztuki.

Działalność wydawnicza Galerii Limited Edition

Działalność wydawnicza Galerii Limited Edition

Galeria prowadzi także działalność wydawniczą wydając książki artystyczne o wysokim poziomie edytorskim. Brała udział m.in. we współtworzeniu edycji kolekcjonerskiej książki artystycznej “Ach te Baby” (2019) z załączoną, oryginalną grafiką. W książce znajduje się wywiad Iwony Staroszczyk z Józefem Wilkoniem, który został uznany przez wydawnictwo Media Rodzina za pionierski.
Wsparcia merytorycznego Galerii udziela Wiesława Wideryńska – historyk sztuki, dyplomowany kurator w zakresie sztuki współczesnej, autorka tekstów krytycznych o sztuce jak również organizatorka wielu wystaw stałych i czasowych.