Wirtualny pokój

Wystawa Idy Karkoszki Let’s watch

Na dachu Hotelu Marriott w Warszawie zainstalowano rzeźbę Idy Karkoszki, która przedstawia trójkę zwierząt: świnię, kruka i szczura, spoglądających na panoramę stolicy. Instalacja to zapowiedź wystawy Idy Karkoszki pt.“Let’s watch”, zorganizowanej przez Galerię Limited Edition i Warsaw Marriott Hotel. Ten nieoczywisty tandem po raz kolejny podjął współpracę w celu promocji polskiej sztuki. Wystawa w Hotelu Marriott to pierwsza publiczna odsłona projektu artystki pod tytułem „Let’s watch humans die…” z 2020 roku. Projekt był serią fotografii, przedstawiających te same zwierzęta w roli obserwatorów katastrof stworzonych przez współczesne, konsumpcyjne społeczeństwo w różnych miejscach w całej Polsce. Przez rok czasu artystka wraz z Igorem Haloszką, Michałem Szymelem, Andrzejem Skowronem, Maciejem Domagalskim i Pawłem Sudołem dokumentowali przykre skutki ludzkiej działalności.

Alchemia. Wystawa rzeźby Aleksandry Kujawskiej

Wirtualna wystawa rzeźby „Alchemia” Aleksandry Kujawskiej zainaugurowała współpracę Warsaw Marriott Hotel i Galerii Sztuki Współczesnej Limited Edition – Organizatorów tego wydarzenia.
Połączenie sił galerii i Warsaw Marriott Hotel przy promocji polskiej sztuki jest niezwykle ważnym krokiem dla popularyzacji twórczości artystów. Warsaw Marriott Hotel w ramach mecenatu i dla celów tego projektu udostępnił przestrzenie świeżo odrestaurowanego apartamentu prezydenckiego. To pozwoliło pokazać ekspozycję prac Aleksandry Kujawskiej w nieco innym kontekście. Szklane rzeźby współgrają z wnętrzami apartamentu, meblami, przedmiotami codziennego użytku. Na 260 metrach kwadratowych światowego designu, zaprojektowanych przez studio projektowe VAAV na zlecenie samego właściciela Warsaw Marriott Hotel, można zobaczyć i sobie wyobrazić, jak obiekty te będą się prezentować w domach kolekcjonerów sztuki.

Relacja z jubileuszu dzisięciolecia Galerii Limited Edition

Relacja z jubileuszu dzisięciolecia Galerii Limited Edition, który odbył się w Starej Oranżerii Łazienkach Królewskich. Głównym punktem programu była aukcja „Dziesięć na dziesięć”, czyli dziesięć obiektów artystów dekady Limited Edition. W trakcie wieczoru swój debiut wśród kolekcjonerów miały również prace olejne Józefa Wilkonia z końca lat 50. z cyklu Wilkoń po Akademii, którym galeria rozpoczęła nową dekadę działalności, wprowadzając cykl na rynek sztuki.

Przyjęcie na cześć Beaty Czapskiej

Przyjęcie na cześć Beaty Czapskiej z okazji nadania medalu Zasłużony Kulturze – Gloria Artis przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które odbyło się 6.12.2019 w Atelier Limited Edition przy ul. Św. Andrzeja Boboli 6/12 w Warszawie.

“Niedźwiedzie i Niedźwiadki” - Wystawa prac Gabrieli Cichowskiej

“Niedźwiedzie i Niedźwiadki” – Wystawa prac Gabrieli Cichowskiej, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki, która tworzy sztukę z myślą o najmłodszych odbiorcach sztuki.

”Wilkoń na 52. piętrze” - wystawa

”Wilkoń na 52. piętrze” – wystawa cyklu Akt w malarstwie Józefa Wilkonia w wieżowcu Złota 44.

Wywiad w Chillizet z Józefem Wilkoniem i Iwoną Staroszczyk

Gośćmi programu Magdaleny Bauer –  Nastaw się na chillout – w Chillizet byli Józef Wilkoń oraz Iwona Staroszczyk z Galerii Sztuki Współczesnej Limited Edition. Rozmowa poświęcona została powrotowi Mistrza do aktu w malarstwie.

Wywiad z Józefem Wilkoniem

“Akt w malarstwie Józefa Wilkonia” to seria obrazów autorstwa Józefa Wilkonia stworzona przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii – zostały namalowane palcem na tablecie i wydane przez Galerię Limited Edition z Warszawy z okazji 89. urodzin artysty jako grafika kolekcjonerska. W wywiadzie Iwony Staroszczyk z Józefem Wilkoniem Mistrz opowiada o powrocie do aktu po sześćdziesięciu latach oraz jego inspiracjami sztuką dawnych mistrzów malarstwa.

"Brązy Wilkonia" - wspólny projekt Józefa Wilkonia i Galerii Limited Edition

“Brązy Wilkonia” to wspólny projekt Józefa Wilkonia i Galerii Limited Edition, w wyniku którego powstała seria unikatowych rzeźb w brązie, w kolekcjonerskiej, sygnowanej i numerowanej ręcznie edycji limitowanej 8 sztuk. W wywiadzie Iwony Staroszczyk z Józefem Wilkoniem Mistrz opowiada o procesie twórczym i historii związanej z obiektami odlanymi w brązie przez galerię.

Wywiad Iwony Staroszczyk z Paulem Bikiem

Wywiad Iwony Staroszczyk z Paulem Bikiem z okazji wystawy “Dualizm w malarstwie”, w którym artysta odpowiada na pytania związane z malarstwem reliefowym.

Wywiad Iwony Staroszczyk z Beatą Czapską

Wywiad Iwony Staroszczyk z Beatą Czapską z okazji wystawy “Czysta Forma”, w którym artystka odpowiada na pytania związane z rzeźbą, wyjazdem do  Paryża i międzynarodowym sukcesem.

Wywiad z okazji wystawy "Elektroniczne Impresje Wilkonia",

Wywiad został przeprowadzony z okazji wystawy “Elektroniczne Impresje Wilkonia”, poświęconej grafice cyfrowej autorstwa Józefa Wilkonia, która została wydana przez Galerię Limited Edition w edycji kolekcjonerskiej. W wywiadzie Iwony Staroszczyk z Józefem Wilkoniem, artysta odpowiada na pytania związane z grafiką cyfrową, sztuką i międzynarodowym sukcesem.

Wystawa wirtualna "The Moment" poświęcona fotografii Marcina Ryczka

Wystawa wirtualna “The Moment” poświęcona fotografii Marcina Ryczka była pretekstem do rozmowy Iwony Staroszczyk z Marcinem Ryczkiem, w której artysta odpowiada na pytania związane z fotografią, sztuką, międzynarodowym sukcesem i kolejnymi projektami.