Wystawa jubileuszowa Dziesięć na dziesięć z okazji dziesięciolecia istnienia Galerii Limited Edition na rynku sztuki.

Dziesięć na dziesięć – wystawa zorganizowana z okazji dziesięciolecia istnienia Galerii Limited Edition na rynku sztuki. Głównym punktem wystawy były obchody jubileuszu połączone z aukcją 10 obiektów artystów dekady reprezentowanych przez galerię. Jubileusz połączony z aukcją odbył się 12 grudnia 2022 roku w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich, Agrykola 1, w Warszawie. Aukcja młotkowa połączona była z aukcją internetową za pośrednictwem Partnera Internetowego wydarzenia Artinfo.pl – największego portalu rynku sztuki, organizatora aukcji internetowych, niezależnego doradcy dla kolekcjonerów i inwestorów. Całkowita suma z licytacji wyniosła 288 tys. złotych. Przy tej aukcji nie naliczano opłat aukcyjnych.

Materiały filmowe

Dla mediów

12 grudnia 2022 urodzinowy toast wzniosła Galeria Limited Edition. Jubileuszowa uroczystość odbyła się w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich, a głównym punktem programu była wystawa połączona z aukcją Dziesięć na dziesięć, czyli dziesięć obiektów artystów dekady Galerii Limited Edition. Obiekty aukcyjne były osobistym wyborem założycielki galerii, Iwony Staroszczyk: “Są to dzieła o wysokiej wartości artystycznej uznanych twórców reprezentowanych przez galerię, których prace znajdują się w zbiorach muzealnych”

„Pod młotek” poszły rzeźby: Józefa Wilkonia, Beaty Czapskiej, Idy Karkoszki, Aleksandry Kujawskiej i Tomka Górnickiego, oraz prace malarskie – Andrzeja Fogtta, Wiktora Dżochowskiego i Darka Pali – a także fotografia Marcina Ryczka i książka artystyczna Ach te baby Józefa Wilkonia. Łączna suma sprzedaży wyniosła 288 tyś. zł.; przy tej aukcji nie naliczane były opłaty aukcyjne.

Wieczór w Oranżerii był nie tylko urodzinowy, ale także premierowy. Debiut wśród publiczności miały bowiem prace olejne Józefa Wilkonia z końca lat 50. z cyklu Wilkoń po Akademii, niedostępne dotychczas na rynku sztuki. Są to jedyne prace olejne Mistrza, jakie wyszły spod jego pędzla a kilka z nich zostało przekazanych galerii do sprzedaży, otwierając nową dekadę działalności. Pozostałe prace z tego cyklu zasilą zbiory powstającego właśnie Muzeum Sztuki Współczesnej Józefa Wilkonia w Piasecznie. To było wspaniałe dziesięć lat, za które dziękuję naszym kolekcjonerom, artystom i wielbicielom sztuki skupionym wokół galerii, bez których jej istnienie nie byłoby zasadne.

Dziękuję również mojej rodzinie: mojemu partnerowi, który jest dla mnie wielkim autorytetem i naszemu synowi – zakończyła założycielka galerii. Aukcja i promocja wydarzenia odbyła się przy wsparciu Artinfo.pl, TVP Kultura i Elle Decoration.