Beata Czapska

Bio

Rzeźbiarka, architektka, designerka, malarka, plakacistka. Mieszka i tworzy w Paryżu. Do Paryża wyjechała tuż po studiach architektonicznych na Politechnice Śląskiej. Rzeźbą zajmuje się od lat 80., kiedy podjęła studia w École Nationale des Beaux Arts oraz w prywatnej pracowni rzeźby René Coutelle’a.

Rzeźbi bezpośrednio w kamieniu: w granicie, marmurze, serpentynicie i bazalcie, a także w drewnie i brązie. Rozmaitość wykorzystywanych przez Czapską materiałów współgra z różnorodnością skali. Rzeźbiarka ochoczo tworzy mniejsze obiekty, ale nie stroni przy tym od projektów monumentalnych, przeznaczonych do ekspozycji zewnętrznych. Częstym, choć nie jedynym, tematem jej prac są dzikie zwierzęta, które wyrażają pęd ku wolności i niezależność.

Współpracowała m.in. z Ambasadą Polską we Francji, egipskim Ministerstwem Kultury i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie przekazano jej do dyspozycji indywidualną pracownię.

Jej prace wystawiano w Paryżu, Londynie, Brukseli, Szanghaju, Hong Kongu, Asuanie, Rapperswilu, Warszawie, Gdańsku, Orońsku i wielu miastach całego świata. Łącznie rzeźby Beaty Czapskiej pokazywano na ponad stu trzydziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych, a wiele z nich jest częścią prywatnych zbiorów kolekcjonerów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Belgii, Luksemburga, Izraela, Wielkiej Brytanii i Francji.

Works in museum collections

Wirth Collecting

Blonia Land Museum

Exhibitions in the gallery

wystawa na dziesięciolecie galerii Limited Edition

Ten out of ten: Limited Edition Gallery's 10th anniversary auction of 10 artists' objects of the decade

Pre-auction exhibition 2.XII - 9.XII.2022
Online bidding: www.artinfo.pl"
12.XII.2022 GODZ. 19:30

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.