Beata Czapska

Bio

Rzeźbiarka, architektka, designerka, malarka, plakacistka. Mieszka i tworzy w Paryżu. Do Paryża wyjechała tuż po studiach architektonicznych na Politechnice Śląskiej. Rzeźbą zajmuje się od lat 80., kiedy podjęła studia w École Nationale des Beaux Arts oraz w prywatnej pracowni rzeźby René Coutelle’a.

Rzeźbi bezpośrednio w kamieniu: w granicie, marmurze, serpentynicie i bazalcie, a także w drewnie i brązie. Rozmaitość wykorzystywanych przez Czapską materiałów współgra z różnorodnością skali. Rzeźbiarka ochoczo tworzy mniejsze obiekty, ale nie stroni przy tym od projektów monumentalnych, przeznaczonych do ekspozycji zewnętrznych. Częstym, choć nie jedynym, tematem jej prac są dzikie zwierzęta, które wyrażają pęd ku wolności i niezależność.

Współpracowała m.in. z Ambasadą Polską we Francji, egipskim Ministerstwem Kultury i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, gdzie przekazano jej do dyspozycji indywidualną pracownię.

Jej prace wystawiano w Paryżu, Londynie, Brukseli, Szanghaju, Hong Kongu, Asuanie, Rapperswilu, Warszawie, Gdańsku, Orońsku i wielu miastach całego świata. Łącznie rzeźby Beaty Czapskiej pokazywano na ponad stu trzydziestu wystawach zbiorowych i indywidualnych, a wiele z nich jest częścią prywatnych zbiorów kolekcjonerów z Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Belgii, Luksemburga, Izraela, Wielkiej Brytanii i Francji.

Prace w kolekcjach muzealnych

Wirth Collecting

Muzeum Ziemi Błońskiej

Wystawy w galerii

wystawa na dziesięciolecie galerii Limited Edition

Dziesięć na dziesięć: jubileuszowa aukcja 10 obiektów artystów dekady Galerii Limited Edition

Wystawa przedaukcyjna 2.XII – 9.XII.2022
Licytacja przez internet: www.artinfo.pl”
12.XII.2022 GODZ. 19:30

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.