Hiroshima – Phoenix rising from the ashes

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Technika

fotografia

Rok

2013

Wymiary

37 x 55 cm (5 egz.), 43 x 64 cm(10 egz.), 50 x 74 cm (15 egz.)

Sygnatura

Hiroshima – Phoenix rising from the ashes” oraz sucha pieczęć, na odwrocie autorska sygnatura: “Marcin Ryczek

Papier

Fotografia czarno-biała, odbitka cyfrowa w technologii Digigraphie®

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Hiroshima – Phoenix rising from the ashes (Japan, Hiroshima 2013) – Ta fotografia jest refleksją na temat dobra i zła, życia i śmierci. Została wykonana i odwołuje się do miejsca wyjątkowego dla całej ludzkości, miasta Hiroszima, które zostało zrównane z ziemią, w wyniku działania najbardziej śmiercionośnej broni jaką wynalazł i użył człowiek. Zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę pozbawiło życia i naraziło na trwałe kalectwo tysiące niewinnych osób. Hiroszima podobnie jak mityczny ptak Feniks – symbol wiecznego odradzania – powstała z popiołów i stała się symbolem pamięci, pokoju i miłosierdzia, które najpełniej oddaje powtarzana przez mieszkańców tego miasta myśl – „Najlepszą formą pomszczenia ofiar jest wybaczenie”.

Edycja dostępna w trzech formatach: 37 x 55 cm, 43 x 64 cm i 50 x 74 cm, wydanych odpowiednio w 5, 10 i 15 egz. Do każdego formatu należy dodać 5 cm białego marginesu Odbitka cyfrowa w technologii Digigraphie
Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315 gr/m2
Certyfikat autentyczności Digigraphie®

Marcin_Ryczek_

Marcin Ryczek

Specjalizuje się głównie w fotografii minimalistycznej i symbolicznej. W swojej pracy wykorzystuje geometrię i symbole. Główną zasadą jaką kieruje się w fotografii jest założenie minimum formy, maksimum treści.
Fotografie Marcina Ryczka prezentowane były m.in. na wystawach w USA, Niemczech, Polsce, Holandii, Rumunii, Indiach, Anglii, Austrii, Danii, Włoszech, Serbii, Tajwanie i Francji.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.