Wystawa zbiorowa “Oferta w procesie”

Wystawa zbiorowa “Oferta w procesie”

Wernisaż 2.12.2013

Wystawa: 3.12 – 31.12.2013

u. Rozbrat 44, Warszawa

Wystawa „Oferta w Procesie” Galerii Sztuki Limited Edition przy Rozbrat 44A w Warszawie

Galeria Sztuki Limited Edition zaprasza na otwarcie wyjątkowej wystawy złożonej z prac artystów reprezentujących różne pokolenia, odmienne metody pracy twórczej, wypowiadających się za pomocą rozmaitych mediów. W trakcie trwania wystawy zostanie pokazana aktualna, żywa sztuka: malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia w ich oryginalnym formacie. Pragniemy przekonać widza, że siła sztuki tkwi w różnorodności.

Kurator wystawy podjęła trudne wyzwanie zestawiając prace o odmiennych sensach i znaczeniach. Jedno co łączy artystów biorących udział w wystawie, to bezsprzecznie dobre przygotowanie warsztatowe oraz traktowanie uprawiania sztuki jako sposobu na życie. Wśród autorów znajdą się nazwiska o niekwestionowanej pozycji międzynarodowej jak Józef Wilkoń, Marian Schmidt, Rosław Szaybo, Piotr Panasiewicz, Mariusz Wideryński, Darek Pala, Mańka Dowling, Mikołaj Grynberg.

Na wystawie pojawią się również prace świetnie rokujących utalentowanych twórców. Dobór artystów i prac pierwszej odsłony „Oferty w Procesie“ jest wyborem w którym udział biorą, co trzeba podkreślić, również widzowie, tego a nie innego artystę obdarzając uwagą, inwestując w zakup jego dzieła.

"Olga z kotem" Rafał Michał Szaton

Ważnym elementem wystawy będzie możliwość zrobienia niebanalnych prezentów pod choinkę, zakupu oryginalnej pracy, niejednokrotnie w cenie dostępnej dla przeciętnego odbiorcy. „Sztuka pod choinkę“ nie będzie w tym przypadku tylko pustym sloganem.

Galeria Limited Edition jest nowym projektem i z tego też powodu ekspozycja ma formułę otwartą. W trakcie jej trwania pojawią się nowe nazwiska, prace, wydarzenia.

Już dzisiaj Galeria zaprasza chętnych na bezpłatny Dzień Warsztatów w Limited Edition w dniu 14 grudnia w trakcie którego odbędą się:

1/ w godzinach 12.00 - 14.00 skierowane do najmłodszych warsztaty malarskie, w ramach których dzieci pod okiem malarza Darka Pali będą miały możliwość za pomocą wycinanki stworzenia autorskich ozdób choinkowych.

2/ w godzinach 16.00 – 19.00 jak można zrobić nastrojową fotografię poprowadzone przez Mariusza Wideryńskiego autora m.in. niezwykłej wystawy „Misteria Prawosławia“


Artyści biorący udział w wystawie:

Mańka Dowling (malarstwo)

Mikołaj Grynberg (fotografia)

Krystyna Hierowska (grafika)

Paweł Kałużyński (malarstwo)

Barbara Lis (malarstwo)

Jurek Lis (malarstwo)

Jadwiga Maj (malarstwo)

Pola Minster (malarstwo)

Izabela Niemira (cyjanotypia)

Jędrzej Niezgoda (fotografia)

Stanisław Ożóg (rysunek)

Piotr Panasiewicz (grafika)

Darek Pala (malarstwo, grafika)

Marcin Ryczek (fotografia)

Katarzyna Stanny (fotografia, grafika, biżuteria autorska)

Rafał Michał Szaton (malarstwo)

Rosław Szaybo (plakat)

Magdalena Szczęśniak (malarstwo)

Marian Schmidt (fotografia)

Dominik Tarabański (fotografia)

Mateusz Torbus (fotografia)

Monika Wejcman (malarstwo)

Józef Wilkoń (malarstwo, rzeźba)

Mariusz Wideryński (fotografia)

Wernisaż wystawy planowany jest 3 grudnia 2013 o godzinie 19.00 w galerii stacjonarnej przy Rozbrat 44a w Warszawie. Całą wystawę będzie można również zobaczyć w galerii internetowej www.limitededition.pl