The Limp-Paged Album

300.00 

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Cykl

"Fantastic memories" M. Sandoz

Technika

litografia / papier

Rok

1944

Wymiary

17.0 x 25.3 cm

Sygnatura

Dali", z płyty "Gala

Na stanie

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Pierwsze wydanie „Fantastic memories” autorstwa Maurice Sandoz znajduje się na liście książek i portfolio ilustrowanych przez Salvadora Dalego, które powstały z po jego rysunków, gwaszy, akwareli itp. a następnie zostały wydrukowane techniką litografii oraz opublikowane w edycjach limitowanych, a czasem sygnowanych. Jest to wydanie mające wartość kolekcjonerską. W latach siedemdziesiątych wydawnictwa ponownie opublikowały niektóre z tych ilustracji w sygnowanych egzemplarzach jako niezależne grafiki.

Wszelkie prawa zatrzeżone przez Doubleday, Doran&Company, INC., 1944, wydane w Nowym Jorku, U.S.A.
Wydanie to jest wymienione na liście książek ilustrowanych przez artystę w catalogue raisoneé autorstwa Ralfa Michlera i Lutza W. Löpsingera z roku 1995, s. 180, pod nr 1591, Kondycja dzieła: dobra, ze względu na wiek grafiki papier naturalnie pożółkły,

Salvador Dalí

Salvador Dali

Salvador Dali właśc.: Salvador Domènec Felip Jacint Dalí i Domènech, marquès de Dalí de Púbol urodzony 11 maja 1904 w Figueres w Hiszpanii, zmarł 23 stycznia 1989 również w Hiszpanii – hiszpański malarz, jeden z najbardziej znanych surrealistów.
Jest jednym z bardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.