Owoce na dużym stole 10

25 000.00 

Informacje dodatkowe

Sygnatura

na odwrociu "Pala, 21, Owoce na dużym stole 05"

Cykl

Owoce na dużym stole

Rok

2021

Technika dzieła

Olej

Wymiary

100 x 150 cm

Na stanie

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Cykl obrazów “Owoce na dużym stole” to zbiór prac artysty Pali, które wyróżniają się bogactwem barw i dynamicznym stylem. W jego dziełach możemy zobaczyć zawieszone w przestrzeni kwaśne cytryny, słodkie banany oraz soczyste arbuzy i ananasy. Chociaż wcześniejsze prace artysty były bardziej figuratywne, to ostatnie dzieła Pali łączą w sobie elementy abstrakcji i surrealizmu.

Owoce na obrazach artysty lewitują w przestrzeniach koloru. Ich niewielkie rozmiary wzmacniają wrażenie dynamiki i ruchu na płótnie. Obszerne monochromatyczne tła, jak na dalekowschodnich zwojach malarskich, nadają pracom artystycznym Pali głębię i wyrazistość.

Widać, że artysta eksperymentuje z formą i kolorem, a jednocześnie zachowuje pewną spójność w swoim stylu. Obrazy Pali to połączenie różnych nurtów artystycznych, które tworzą unikalną i pełną życia wizję świata. Owoce, które pojawiają się na jego płótnach, stają się symbolem żywiołowości i przemijania, co jest charakterystyczne dla nurtu surrealizmu, którego elementy są widoczne w jego twórczości.

Wszystkie te elementy razem tworzą niezwykły nastrój, który przenosi nas w inny wymiar, gdzie kolor i forma są jedynymi nośnikami emocji. Cykl “Owoce na dużym stole” to świetny przykład na to, jak sztuka może wpłynąć na nasze zmysły i emocje, co czyni ją niezwykle ważnym elementem naszej kultury.

Darek Pala

Kolor w pracach Darka Pali jest najważniejszy. Jest tym, co przede wszystkim przyciąga uwagę patrzącego, stanowi bazę jego malarstwa. Jest bezsprzecznie wynikiem poszukiwań formalnych artysty, jak również pewnego rodzaju przekaźnikiem jego osobistych emocji.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.