Border (road to Maidan Nezalezhnost, Kiev– Ukraine)

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Rok

2014

Wymiary

33 x 50 cm(5 egz.), 37.5 x 57 cm(5 egz.), 42.5 x 64.5 cm(5 egz.)

Sygnatura

Border” oraz sucha pieczęć, na odwrocie autorska sygnatura: “Marcin Ryczek

Papier

Fotografia czarno-biała, odbitka cyfrowa w technologii Digigraphie®

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Podobnie jak w fotografii „A man feeding swans in the snow” Ryczek zbudował tę realizację opierając się na prostej zasadzie podziału kadru na dwie równoważące się części. W centrum ponownie pojawia się postać ludzka, która wraz z białą linia wyznaczającą środek kompozycji dynamizuje statyczną, monotonną powierzchnię sfotografowanej drogi. W pracy uderza skala, jaką operuje artysta przy rejestrowaniu pustych, monolitycznych przestrzeni, stanowiących wizualną dominantę fotografii. Odwaga z jaką fotograf podchodzi do motywu gładkich, jednolitych pól przypomina artystyczną postawę malarzy abstrakcjonistów głoszących prymat dużych powierzchni, płaskości i „całościowego” traktowania płótna. Miejsce wykonania fotografii (droga prowadząca na kijowski Majdan na Ukrainie) pozwala na szersze skojarzenia i interpretacje.

Edycja dostępna w trzech formatach: 33 x 50 cm, 37,5 x 57 cm, 42,5 x 64,5 cm, wydanych odpowiednio po 7, 8 i 15 egz. Do każdego formatu należy doliczyć 5 cm białego marginesu. Odbitka cyfrowa w technologii Digigraphie®, papier Hahnemuhle Photo Rag Baryta 315 gr/m2. Certyfikat autentyczności Digigraphie®.

Marcin_Ryczek_

Marcin Ryczek

Specjalizuje się głównie w fotografii minimalistycznej i symbolicznej. W swojej pracy wykorzystuje geometrię i symbole. Główną zasadą jaką kieruje się w fotografii jest założenie minimum formy, maksimum treści.
Fotografie Marcina Ryczka prezentowane były m.in. na wystawach w USA, Niemczech, Polsce, Holandii, Rumunii, Indiach, Anglii, Austrii, Danii, Włoszech, Serbii, Tajwanie i Francji.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.