Wystawa malarstwa cyfrowego Józefa Wilkonia: “Elektroniczne Impresje Wilkonia”

Elektroniczne Impresje Wilkonia” – wystawa Józefa Wilkonia
7 grudnia 2016 – 5 stycznia 2017 w Galerii Delfiny (Smulikowskiego 10/2, Warszawa)
Organizatorzy: Galeria Limited Edition i Galeria Delfiny

Dzieła

Materiały filmowe

ELEKTRONICZNE IMPRESJE WILKONIA
Józef Wilkoń od nieomalże sześćdziesięciu lat uprawia z wielkim powodzeniem sztuki wizualne. Malarz, rzeźbiarz, scenograf, ilustrator swoim talentem i pracowitością uplasował się w gronie najwybitniejszych polskich twórców. W latach 50. ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych, robiąc dyplom w pracowni Adama Marczyńskiego. Równocześnie studiował historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując w ten sposób gruntowne przygotowanie teoretyczne do działań w obszarze sztuki.

Prace Józefa Wikonia zobaczyć można m.in. w japońskich muzeach i wielu prywatnych kolekcjach. W dorobku artysty jest kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i ponad 70 indywidualnych, w tym: Galeria in der Biberstrasse (Wiedeń, 1964), MAG Gallery (Zurych, 1980), Centrum Pompidou (Paryż, 1989), Museum of Illustration w Troisdorfie (Berlin, 2000), Museum of Illustration (Toyama, Oshima 2001), Narodowa Galeria sztuki Zachęta (Warszawa,2006/2007).

Wśród wielu nagród szczególne miejsce zajmuje Deutsche Jugendbuchpreiss (1966), czy japońska Owl Prize (1984), którą przyznaje dziecięco-dorosłe jury. Artysta otrzymał również wiele nagród na międzynarodowych spotkaniach m.in. Nagroda Honorowa w konkursie na ilustrację do Don Kichota w Buenos Aires (1965), złoty medal oraz Nagroda HonoroAwa na BIB w Bratysławie (1969, 1973), Premio Grafico w Bolonii (1974, 1991), Andersen Premio w Genewie (1998)., Francjia, Vezelay (2016).

Artysta chętnie eksperymentuje. Ostatnio nie ustając w poszukiwania nowych środków wyrazu, zaczął tworzyć cyfrowe obrazy, które ilustrują także Jego własne teksty. Nie poprzestając na ilustracjach książkowych stworzył cykl elektronicznych abstrakcji, które zachwycają formą
i kolorem niosąc w warstwie znaczeniowej emocje i przemyślenia autora.

GALERIA DELFINY (http://www.galeriadelfiny.eu/)

Galeria Delfiny to ważne miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Powstała w 1999 roku na warszawskim Powiślu Galeria gościła ponad 100 wystaw wybitnych artystów z Polski i zagranicy, głównie z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby. Od samego początku swojego istnienia była miejscem, w którym świat sztuki spotykał się ze światem biznesu; w dobrej i przyjaznej atmosferze.

Galerię założyła i prowadziła Delfina Krasicka wraz z Anną Trochim. W 2012 roku Delfina odeszła. Została w naszej pamięci jako wspaniała artystka, charyzmatyczna przyjaciółka i bliska, dla wielu ludzi, osoba. Galeria powstała z jej inicjatywy, dlatego wznawia swoją działalność, stając się przy tym miejscem, które ma upamiętniać jej dzieła. To jedyna w Warszawie tak duża stała ekspozycja tkanin i artystycznych haftów Delfiny Krasickiej.
Zapraszamy szczególnie, bowiem w Galerii można nie tylko kontemplować sztukę, ale również dokonać zakupu wielu wystawianych prac. Galeria jest także miejscem organizacji wydarzeń o charakterze komercyjnym, w tym także wernisaży, prezentacji czy zamkniętych spotkań świata sztuki i biznesu.


LIMITED EDITION (www.limitededition.pl)
Galeria Sztuki Limited Edition to internetowa galeria sztuki współczesnej skupiająca czołowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej sceny artystycznej. W ofercie galerii znalazły się prace mistrzów malarstwa, Pabla Picassa, Paula Klee, Salvadora Dalego, Marca Chagala, Joan Miró; rodzimych klasyków: Józefa Wilkonia, Rosława Szaybo, Janusza Stannego; oraz młodych artystów o ugruntowanej pozycji w Polsce i na całym świecie m.in. Marcina Ryczka, Szymona Brodziaka, Dominika Jasinskiego.

Misją galerii jest promocja starannie wyselekcjonowanych prac – malarstwa, grafiki i fotografii kolekcjonerskiej - w zgodzie z najnowszymi trendami rynku sztuki oraz nowoczesnymi technologiami. Jako jedna z pierwszych w Polsce podjęła się organizacji wystaw całkowicie wirtualnych – łączących profesjonalne zaplecze merytoryczne z powszechną dostępnością.

 

Elektroniczne Impresje Wilkonia”, wystawa grafik cyfrowych Józefa Wilkonia

7 grudnia 2016 - 5 stycznia 2017

 

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1808460129421289/

Organizatorzy:

Galeria Limited Edition

Strona galerii: http://limitededition.pl/

Strona fb: https://www.facebook.com/LimitedEditionPL/?fref=ts

Galeria Delfiny

ul. Smulikowskiego 10/2

00-389 Warszawa

 

Strona galerii: http://www.galeriadelfiny.eu/

Strona fb: https://www.facebook.com/galeriadelfiny2

Patroni medialni:

Monogram Magazine

Rynek i Sztuka

Format

Lounge

Weranda

RMF Classic

O.pl

Fundacja Artystyczna Delfiny Krasickiej

ART-MEDIA

Polska Times

Kurier Warszawski

City Seciurity

Kurier365