Współpraca Warsaw Marriott Hotel i galerii sztuki współczesnej Limited Edition

Współpraca Warsaw Marriott Hotel i galerii sztuki Limited Edition

Mamy zaszczyt poinformować, że Warsaw Marriott Hotel nawiązał współpracę z galerią sztuki współczesnej Limited Edition, aby promować starannie wybranych polskich artystów. Współpraca Warsaw Marriott Hotel i galerii sztuki Limited Edition ma na celu popularyzację ich twórczości wśród kolekcjonerów i miłośników sztuki. Zapewni to ważne wsparcie dla karier artystów. Oczekuje się, że wspólne wysiłki dotrą do szerokiego grona odbiorców poprzez wydarzenia realne i wirtualne.

Wydarzenia realne i wirtualne

Galeria Limited Edition, założona w 2012 roku, jest jedną z wiodących galerii sztuki w Polsce. Promuje polskich artystów aktualnie tworzących i buduje ich pozycję na rynku. Działalność galerii opiera się na towarzyszeniu artystom w ich drodze twórczej poprzez dokumentację ich twórczości, organizację wystaw popartych katalogami, wywiady czy wydawanie kolekcjonerskich edycji dzieł sztuki. Jest też jedną z pierwszych galerii sztuki, która poza prowadzeniem atelier na warszawskim Starym Mokotowie, angażuje się w wirtualne wystawy. Tym samym wszystkie planowane projekty galerii i Warsaw Marriott Hotel będą miały swoje wirtualne odpowiedniki. Zapewnią one dostęp widzom niemal bez ograniczeń czasowych i przestrzennych.

Mecenat Warsaw Marriott Hotel

Pięciogwiazdkowy Warsaw Marriott Hotel, położony w dzielnicy Śródmieście, w odległości krótkiego spaceru od Pałacu Kultury i Nauki, ma długą tradycję wspierania artystów. Już w latach 90-tych w hotelu odbywały się wystawy i imprezy artystyczne. “Wierzę, że połączenie ponad dziesięcioletniego doświadczenia galerii sztuki Limited Edition oraz tradycja Warsaw Marriott Hotel przełożą się na sukces tego projektu. Wierzymy, że nasza opieka i patronat nad sztuką pozwoli artystom zdobywać kolejne szczeble kariery na rynku. Z drugiej strony wystawy wzbogacą doświadczenia wizualne naszych gości. Chcemy pozyskiwać dodatkowo tych odbiorców, którzy interesują się polską sztuką i dzięki temu chętniej będą wybierać nasz hotel. Właściciel Warsaw Marriott Hotel jest wielbicielem sztuki i kolekcjonerem, dlatego ta współpraca jest zgodna z naszą filozofią.” – mówi Dariusz Oleksiak, Managing Director, Warsaw Marriott Hotel.

Uznane nazwiska

W portfolio galerii Limited Edition znajdują się uznani polscy artyści o znaczącym dorobku, tacy jak Józef Wilkoń, Antoni Janusz Pastwa, Tomasz Górnicki, Ida Karkoszka, Beata Czapska, Marcin Ryczek, Darek Pala, Aleksandra Kujawska, Gabriela Cichowska, Piotr Panasiewicz i inni. Jak mówi założycielka galerii, Iwona Staroszczyk: ”Wybieramy artystów z pewnego klucza. Są uznanymi twórcami, a ich prace znajdują się w zbiorach muzealnych. Każdy z nich ma swój rozpoznawalny i niepowtarzalny styl, z którego słynie. Są cierpliwi i ciężko pracują na swój sukces. Tworzą bardzo dobre obiekty choć czasem mierzą się z wieloma wyzwaniami. Konsekwentnie tworzą sztukę, ponieważ są artystami z krwi i kości, którzy nie będą robić w życiu niczego innego. To są nazwiska w które warto inwestować, ponieważ pozostają wierni swojej twórczości a wsparcie instytucji takich jak Warsaw Marriott Hotel tylko to potwierdzają.”

Współpraca Warsaw Marriott Hotel i galerii sztuki Limited Edition – pierwsze wspólne działania wkrótce

Warszawski Hotel Marriott i galeria Limited Edition planują organizację wystaw jeszcze w tym roku. Będą to wystawy rzeźby Aleksandry Kujawskiej, Idy Karkoszki oraz malarstwa Józefa Wilkonia.