Odkryjmy świat na nowo

25 000.00 

Informacje dodatkowe

Wymiary

100 x 150 cm

Sygnatura

21, Pala

Technika dzieła

Olej

Rok

2021

Na stanie

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Malarstwo figuratywne Darka Pali charakteryzuje się intensywnymi odcieniami barw, dekoracyjnymi płaszczyznami i stylizacją postaci ludzkich. Artysta pozostaje wierny tym cechom od czasu studiów na krakowskiej ASP w latach 1987-1992. Jego styl łączy krakowską szkołę dziedzictwa kapistów z graficzną wrażliwością, która uznaje linię za równoważną z kolorem.

W trakcie swojej kariery Pali zmieniał sposób nakładania farby, formaty dzieł i zestawienie barw. Często korzystał z podstawowych kolorów, które kontrastowały ze sobą lub tworzył niemal monochromatyczne prace. Jednak w każdym z jego dzieł widoczne jest zdystansowane spojrzenie na ludzkie relacje, stosunek do zwierząt i przyrody, a czasem pojawiają się ironiczne wyolbrzymienia i satyryczne deformacje.

Prace Pali charakteryzuje zabawny tytuł i wyraźne cechy żartobliwej wizualnej poezji, zwłaszcza w jego wczesnych dziełach.

Darek Pala

Kolor w pracach Darka Pali jest najważniejszy. Jest tym, co przede wszystkim przyciąga uwagę patrzącego, stanowi bazę jego malarstwa. Jest bezsprzecznie wynikiem poszukiwań formalnych artysty, jak również pewnego rodzaju przekaźnikiem jego osobistych emocji.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.