Ksiązka artystyczna “Ach te Baby”

2 000.00 

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Cykl

Akt w malarstwie Józefa Wilkonia

Edycja

100

Rok

2019

Wymiary

21 x 26cm

Sygnatura

100 /100, J. Wilkoń

Na stanie

Inne prace tego artysty:

Inne prace z cyklu “Akt w malarstwie Józefa Wilkonia”

Dodatkowe informacje:

Książka artystyczna “Ach te Baby” Józefa Wilkonia ukazała się w limitowanej edycji kolekcjonerskiej liczącej 100 egz. Zawiera wysokiej jakości reprodukcje aktów kobiecych, które powstały przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Malując palcem na tablecie, Autor stworzył imponujący zbiór obrazów ukazujących piękno kobiecego ciała. Każdy egzemplarz książki jest numerowany i sygnowany ręcznie przez Artystę. Zawiera dodatkowo jedną oryginalną grafikę kolekcjonerską w specjalnym etui.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina i miała swoją premierę w trakcie 17. Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego 13 października 2019. Drugie wydanie, adresowane do szerokiego kręgu odbiorców, miało swoją inaugurację w lutym 2020 r. z okazji 90. urodzin Artysty.

Integralną częścią książki jest wywiad Iwony Staroszczyk z Mistrzem, który wprowadza nas w świat aktu w malarstwie Józefa Wilkonia. Został on z uznaniem przyjęty przez wydawnictwo Media Rodzina, które opublikowało wiele książek ilustrowanych przez Artystę, m. in. “Pana Tadeusza”, Księgę dżungli”. “Jak dla mnie – ale to są słowa amatora – ten wywiad jest pionierski. I to jest najważniejsze. Następcy będą musieli potykać się o niego (…)” – mówi Bronisław Kledzik – dyrektor Media Rodziny.

Józef_Wilkoń_

Józef Wilkoń

Malarz ilustracji, wielki narrator, twórca wszechstronny, rzeźbiarz, scenograf, projektant gobelinów.

Zilustrował blisko 200 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w Polsce oraz ok. 80 wydanych za granicą kraju. Książki z ilustracjami artysty przetłumaczono na ponad 20 języków. Ilustruje również czasopisma, projektuje karnety, pocztówki, kalendarze oraz inne małe formy graficzne.

Prace Józefa Wilkonia znajdują się niemal na całym świecie m.in. w japońskich muzeach i wielu prywatnych kolekcjach.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.