Wybór sztuki przez Internet

Galeria malarstwa i sztuki współczesnej

Wybór sztuki przez Internet

Wybieranie sztuki przez Internet może być trudne, ponieważ nie ma możliwości zobaczenia dzieła na żywo i oceny jego jakości. Niemniej jednak, istnieje wiele sposobów, aby zminimalizować ryzyko i wybrać odpowiednie dzieło dla siebie.

Oto kilka porad, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru sztuki przez Internet:

Określ swój budżet

Przed rozpoczęciem poszukiwań dzieła sztuki, określ swój budżet. Nie chcesz przekroczyć swoich możliwości finansowych, więc warto zacząć od zdefiniowania, ile jesteś w stanie wydać. W galerii sztuki Limited Edition możesz znaleźć prace w różnych przedziałach cenowych.

Renomowana galeria sztuki lub marszand

Znajdź renomowaną galerię lub wybierz marszanda, który jest na rynku od kilku lat. Środowisko artystyczne jest małe a wieści szybko się roznoszą. Nieposzlakowana opinia jest kluczowa dla zabezpieczenia transakcji. Pamiętaj, że renomowani sprzedawcy oferują często gwarancję na sprzedawane przez nich dzieła. Nasza galeria sztuki jest już ponad dziesięć lat na rynku a wystawiane przez nas szczegółowe certyfikaty autentyczności zapewniają gwarancję zgodności dzieła z opisem lub zwrot pieniędzy. W całej historii naszego istnienia nie zdarzyła się jednak ani jedna sytuacja zwrotu dzieła sztuki z powodu błędnego certyfikatu. Nasi klienci wiedzą dokładnie co kupują.

Opis dzieła sztuki

Przeczytaj opis dzieła: sprawdź, czy opis dzieła zawiera informacje o technice wykonania, rozmiarze i materiałach użytych do jego wykonania oraz stan dzieła. Szczegóły te mogą pomóc zdecydować, czy dany obraz pasuje do wnętrza czy też nie. Możesz też skorzystać z pomocy naszego doradcy, z pewnością znajdziemy coś dla ciebie.

Zdjęcia dzieła sztuki

Przeglądaj zdjęcia dzieła. Staraj się zauważyć każdy detal, a jeśli to możliwe, powiększ zdjęcia, aby móc dokładnie obejrzeć poszczególne elementy. Jeśli nie jesteś pewien, czy zdjęcia są wystarczające, poproś galerię o więcej zdjęć lub film prezentujący dzieło. Jeśli zdecydujesz się na wybór dzieła przez naszą stronę galerii sztuki Limited Edition, zapraszamy również do atelier Limited Edition na Starym Mokotowie w Warszawie. Po umówieniu telefonicznym i wskazaniu nam interesującej cię pracy, możesz nas odwiedzić i zobaczyć ją na żywo.

Wymiary dzieła sztuki

Sprawdź wymiary: upewnij się, że rozmiar dzieła pasuje do twojego pomieszczenia i że będzie ono odpowiednio widoczne. Możemy pomóc ci w przygotowaniu symulacji wirtualnej lub nawet przymiarki dzieła w twoim domu. Zadzwoń i powiedz czego potrzebujesz, pomożemy.

Rodzaj i miejsce eskpozycji dzieła sztuki

Zastanów się, czy chcesz nabyć obraz na ścianę w postaci malarstwa, ilustracji lub grafiki, a może fotografię kolekcjonerską? Lub interesują cię rzeźby do ogrodu? To wszystko znajdziesz w ofercie naszej galerii sztuki.

Zwroty i wymiana dzieła sztuki

Zapoznaj się z polityką zwrotów i wymian w danej galerii. Upewnij się, że w razie jakichkolwiek problemów, będziesz miał możliwość zwrotu lub wymiany zakupionego dzieła. W naszej galerii sztuki zapewniamy darmowy zwrot lub wymianę. To daje możliwość przymierzenia dzieła w domu i jego zwrotu, jeśli nie spełni oczekiwań.

Autentyczność dzieł sztuki

Zastanów się nad autentycznością dzieła: warto upewnić się, że sprzedawane dzieło jest autentyczne, nie jest kopią. Jeśli kupujesz dzieło sztuki od znanego artysty, istnieją sposoby, aby zweryfikować jego autentyczność.

Podsumowanie

Wybieranie sztuki przez Internet może być trudne, ale stosowanie powyższych porad pomoże Ci dokonać właściwego wyboru. Coraz więcej kolekcjonerów decyduje się na tą formę nabywania dzieł. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub umówienia się na spotkanie w naszym atelier.