Niedźwiedź Śpiący

3 600.00 

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Cykl

Niedźwiedzie i niedźwiadki

Technika

akryl / płótno

Rok

2015

Wymiary

80 x 120cm

Sygnatura

Własnoręczna

Na stanie

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Niedźwiedzie są stałym motywem twórczości Gabrieli Cichowskiej. Zawsze zwracała uwagę na porzucone pluszowe misie. Wyszukuje je na targach staroci, w sklepach z antykami, czasem znajduje pozostawione w przypadkowych miejscach. Szuka unikatowych, niepowtarzalnych zabawek z historią. Przez lata uzbierała już imponującą kolekcję niedźwiadków. Niektóre to prawdziwe cymesy, cenione przez znawców i kolekcjonerów, z bardzo pożądaną metką. Każdą znajdę oddaje do pralni chemicznej, potem odnawia i zyskuje modela do obrazu lub ilustracji.

Gabriela Cichowska

Gabriela Cichowska

Urodzona w 1984 roku w Rzeszowie, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskała w 2011 roku w Pracowni Druku Wklęsłego prof. Stanisława Wejmana. Od 2011 roku jest pedagogiem na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Jest laureatką kilkunastu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Otrzymała między innymi Opera Prima – I nagrodę za debiut na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2009 roku za ilustracje do książki Fantje, Gimpel Verlag (wydana w Polsce przez wydawnictwo Muchomor pt.: Słoniątko).

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.