Warszawskie Targi Sztuki są jednym z najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju, które co roku gromadzi szerokie grono marszandów, kolekcjonerów, kuratorów oraz miłośników sztuki. W tym roku jest to już 13. edycja, po raz 7 odbędzie się w tak prestiżowym miejscu jakim są Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Około 50 wyselekcjonowanych polskich i zagranicznych galerii oraz antykwariatów wystawi blisko 1000 dzieł sztuki, m.in. obrazy, rzeźby oraz obiekty antykwaryczne.

 

W trakcie 13. Warszawskich Targów Sztuki galeria Limited Edition zaprezentuje ofertę prac niezwykle interesujących artystów, zarówno młodych, którzy już odnotowali światowy sukces na swoim koncie, jak tych uznanych o wieloletniej, ugruntowanej pozycji na rynku międzynarodowym (stoisko targowe numer 9).

 

Propozycje w zakresie fotografii kolekcjonerskiej otwiera warta uwagi praca „Seagull” Mariusza Wideryńskiego, znana na świecie seria „Doublefaced” Sebastiana Bieńka, jak również wielokrotnie nagradzana na konkursach międzynarodowych fotografia „A Man Feeding Swans in the Snow” Marcina Ryczka czy fragment twórczości uznanego za najlepszego na świecie fotografa kampanii czarno-białych (nagroda Fashion TV, Cannes 2013) Szymona Brodziaka, biorącego aktualnie udział w wystawie zbiorowej w Muzeum Helmuta Newtona w Berlinie (Newton.Horvat.Brodziak).

 

Limitededition.pl ma też w swojej ofercie niezwykłe prace malarskie mistrza Józefa Wilkonia, stworzone z okazji jubileuszu 85-lecia Artysty (prace były prezentowane w trakcie głośnej wystawy w Centrum Olimpijskim w styczniu br., której współorganizatorem była galeria Limited Edition). Wyjątkowość oferty podkreśli również ciekawe malarstwo ceramiczne Rafała Michała Szatona, ucznia Pina Moralesa z bliskiego kręgu Salvadora Dalego.

 

Galeria pragnie również pokazać fragmenty twórczości artystów, których jeszcze nie prezentowała na swojej stronie. Będą to m.in. prace znanego na świecie grafika Rosława Szaybo - autora wielu plakatów i okładek płyt, Janusza Stannego - świetnego ilustatora ,czy rozpoznawalnego medialnie Andrzeja Pągowskiego. Zaprezentujemy również prace interesującej malarki Julii Curyło, autorki m.in. znanego, wielkoformatowego muralu pt. Baranki Boże (2010), który wzbudził kontrowersje i przyniósł artystce rozgłos.

 

Zapraszamy!