0 prod. 0,00 PLN

Autoportret

Tomasz Górnicki

Autoportret Pokaż zdjęcie

Autoportret

Tomasz Górnicki

25 000,00 PLN
 • Technika: odlew w brązie
 • Edycja: 2/4
 • Rok: 2021
 • Wymiary: wysokość całkowita z postumentem 165cm
 • Sygnatura: ręczna
Znaki // sygnatura / numer //

Ciekawostka

Tomasz Górnicki pomimo swojego młodego wieku jest rzeźbiarzem już uznanym, a jego działalność artystyczna wpisała się już w historię polskiej sztuki współczesnej. Jego wielkim osiągnięciem był sensacyjny wynik pierwszej w historii aukcji tokenu NFT, czyli cyfrowego wizerunku oryginalnego dzieła Artysty; uzyskano 62-krotne przebicie ceny wywoławczej. Licytowany był cyfrowy model 3D stworzony na podstawie oryginalnej rzeźby „Fortune” Górnickiego. Aukcja internetowa trwała 3 dni i zakończyła się wynikiem 312 700 zł, z opłatą aukcyjną. Organizatorem aukcji był portal Artinfo.pl. Rzeźbę jako obiekt fizyczny - odlew z brązu, o wysokości 70 cm - można było zobaczyć na stoisku Artinfo.pl podczas 18. Warszawskich Targów Sztuki.

Zwycięzca stał się właścicielem tokenu NFT, czyli cyfrowego wizerunku oryginalnego dzieła artysty. Sama rzeźba z brązu została przekazana na stałe do zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Tym samym przestanie funkcjonować na komercyjnym rynku dzieł sztuki. Pozostanie na nim wyłącznie token NFT.

Cyfrowy obiekt jest kompatybilny z Metaverse, można go obejrzeć w galerii Artinfo pod adresem: oncyber.io/artinfo oraz na platformie OpenSea: opensea.io/artinfo.

Posiadacz tokenu będzie mógł w pełni korzystać z cyfrowej reprezentacji obiektu 3D w wirtualnych galeriach, grach i szeroko pojętym Metaverse.
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021