0 prod. 0,00 PLN

Thoughts II

Marcin Ryczek

Thoughts II Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Marcin Ryczek:

Thoughts II

Marcin Ryczek

Zapytaj o cenę wysyłając zapytanie na adres email: biuro@limitededition.pl
 • Technika: Fotografia
 • Edycja: 15
 • Rok: 2014
 • Papier: Wydruki wyk. w technologii Digigraphie®
 • Wymiary: 36X62cm
 • Sygnatura: Własnoręczna
Certyfikat autentyczności Digigraphie®, Fine Art, Limited Edition.

Ciekawostka

Wyjątkowo proste rozwiązanie tego kadru wykorzystującego cień rzucany na ścianę przez nieujawniony na zdjęciu detal o formie nieregularnego prostokąta, zostało dopełnione przez Ryczka portretem zamyślonej kobiety stojącej w prawym rogu pola obrazowego. Punkt ciężkości przesunięty jest więc w dolny róg kadru, na którym skupia się wzrok widza przyglądającego się portretowanej. Kontrastowe połączenie czerni i bieli, rozświetlonej części tła z motywem cienia oraz uchwycenie kobiety w intymnym geście zamyślenia determinują efekt poetyckości oraz silnej metaforyki zdjęcia.
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021