0 prod. 0,00 PLN

Deko

Ida Karkoszka

Deko Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Ida Karkoszka:

Deko

Ida Karkoszka

60 000,00 PLN
 • Technika: aluminium
 • Edycja: 5
 • Wymiary: 38 cm x 160 cm x 60 cm
 • Sygnatura: ręczna
Znaki: sygnatura

Ciekawostka

Ida Karkoszka to wybitna polska rzeźbiarka i medalierka. W swojej twórczości porusza ważne problemy społeczne: zwraca uwagę między innymi na cierpienie zwierząt, niszczenie środowiska naturalnego i bezmyślny konsumpcjonizm. Zaprojektowała statuetkę dla zwycięzców Plebiscytu Krwawe Futro. W 2020 roku na dachach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku Karkoszka miała swoją wystawę pt. “Wystawa, której nikt nie zobaczy” – na szczytach budynków stanęły rzeźby Świni, Kruka i Szczura.
"Świnia, Szczur i Kruk to bohaterowie projektu “Let’s watch humans die”. Są w czołówce przedstawicieli najinteligentniejszych zwierząt świata. Występują w prawie wszystkich zakątkach Ziemi. Można je przedstawić jako reprezentantów różnych światów: powietrza, ziemi i podziemia, ale ja umieszczam ich razem jako współobserwatorów zjednoczonych w cichej kontemplacji nad działaniami ludzkimi – nieustannym niszczeniem przyrody, życia innych ludzi i zwierząt, dewastacją otoczenia… mówiąc w uproszczeniu naszym systematycznym dążeniem do samozagłady." - Ida Karkoszka
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021