0 prod. 0,00 PLN

Rafał Michał Szaton

Rafał Michał Szaton
Rafał Michał Szaton urodził się w 1977 roku w Polsce, w Koszęcinie, a wychowywał się w pobliskich Kaletach. Mieszkał w Niemczech i w Holandii, od 1998 roku żyje w Hiszpanii. Od wczesnych lat wykazywał zainteresowanie  szeroko rozumianą sztuką, która też stała się głównym motorem jego egzystencji. Jego niesmowita wrażliwość i chłonność nauki przejawia się na wielu poziomach i płaszczyznach. Studiował gastronomię, teatr, fotografię, ceramikę, zajmował się kinem, reklamą, kabaretem, modą, no i wreszcie malarstwem.
 
Uczeń hiszpańskiego artysty malarza Pin'a Moralesa, z bliskiego kręgu Salvadora Dalego, z którym wspołpracuje do dnia dzisiejszego. 
 
Jest dyplomowanym historykiem sztuki Uniwesytetu w Walencji.
Wspołpracuje z tamtejszym Konsultem Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie rozpowszechniania sztuki polskiej na terenie Hiszpanii, oraz z powstałym w 2011 roku Stowarzyszeniem Przyjacioł Kultury Polskiej.
 
Filozofia :
 
„W malarstwie poszukuję prostoty i harmonii oraz piękna duchowego. Oczywiście, mam swoje inspiracje, swoich mistrzów takich jak Leonardo, Rafael, Botticelli, Modigliani, Velazquez, Goya, Picasso, Dalí czy mój maestro Pin Morales. Sztuka tych artystów formowała moją postawę twórczą. Piękno, do którego dążyli, stało się również moim celem i sensem sztuki. Wierzę, że powołanie, jakie odczuwa artysta do tworzenia piękna, powinno być również swoistym obowiązkiem artysty do obrony najwyższych wartości etycznych i estetycznych oraz wnoszenia tych wartości w dzisiejszą rzeczywistość.”
        
 
Wystawy :

Udział w wystawach zbiorowych i aukcjach charytatywnych w Madrycie, Barcelonie, Walencji. Obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Włoszech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Japonii.
 

Produkty 1 do 10 z 32

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
Abstrakt biało-czarny

Abstrakt biało-czarny

Rafał Michał Szaton
2 000,00 PLN
Abstrakt czerwono-czarny

Abstrakt czerwono-czarny

Rafał Michał Szaton
1 800,00 PLN
Aktualności