0 prod. 0,00 PLN

Quadrapula Gracilis

Paul Klee

Quadrapula Gracilis Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Paul Klee:

Quadrapula Gracilis

Paul Klee

350,00 PLN
 • Cykl: The Drawings of Paul Klee
 • Technika: Litografia
 • Edycja: 650
 • Rok: Wydanie z 1945r.; grafika po rysunku z roku 1927r.
 • Wymiary: 23,4 x 28,4 cm, passe-partout 24 x 30 cm
 • Sygnatura: z płyty

na odwrociu grafiki egzemplarz nr 43, tytuł Quadrapula Gracilis, technika rysunek piórem, rok 1927, wymiary 11 1/4 x 18 1/4 cali; na odwrociu oprawy kopia tekstu pochodzącego z teki opisującego pochodzenie dzieła oraz numer teki 191; kondycja dzieła: dobra, ze względu na wiek grafiki papier naturalnie pożółkły; oprawa: praca przycięta pod standardowy wymiar ramki 24x30cm.

Ciekawostka

Prezentowana grafika należy do drugiego wydania litografii z teki The Drawings of Paul Klee, które wydrukowano na podstawie rysunków Artysty. Każda z prac na odwrociu jest opatrzona numerem, tytułem, rokiem powstania rysunku, techniką oraz wymiarami. Wydanie to zostało opublikowane latem 1945 roku w edycji limitowanej 650 kopii przez wydawnictwo Meriden Gravure Company w Meriden, Connecticut, U.S.A. Prezentowana grafika pochodzi z teki o numerze 191.
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.