0 prod. 0,00 PLN

Złocista

Stanisław Ożóg

Złocista Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Stanisław Ożóg:

Złocista

Stanisław Ożóg

1 100,00 PLN
 • Technika: tempera na papierze
 • Rok: 2015
 • Wymiary: 30 x 40 cm
 • Sygnatura: Własnoręczna

Dodatkowe informacje / Znaki: Sygnatura, Rok / Certyfikat autentyczności Limited Edition /

Ciekawostka

Stanisław Ożóg tworzy prace w hołdzie dla piękna wnętrza i ciała kobiety. Oszczędna linia, finezyjnie malowana pędzlem, zostawia miejsce na twórczy domysł widza. Jego erotyki zdobią ekskluzywne kolekcje porcelany AS Ćmielów oraz są stałym elementem wystroju Muzeum Porcelany jako witraże.
Ożóg inspiruje się również twórczością Brunona Schultza, które wystawiał czterokrotnie (2008, 2010, 2012, 2014) podczas Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu oraz w Lwowskiej Galerii Obrazów jak również w Instytucie Polskim w Sofii i trzech innych miastach w Bułgarii (2011). W latach 1990-2006 był członkiem grupy twórczej „Narol”.
Od 1987r. Artysta bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Ilustratorów, na których wykonał min. ilustracje do „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, do Biblii, oraz twórczości Kochanowskiego, Słowackiego, Sienkiewicza, Fredry, Reymonta, Kraszewskiego, Miłosza. Zajmuje się również rysunkiem satyrycznym (publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Kronice Zamojskiej”).
Nasze propozycje dla Ciebie
 • Akt Dwunasty

  Józef Wilkoń
  Zapytaj o cenę
 • Rozpad materii - fioletowy II

  Rafał Michał Szaton
  1 150,00 PLN
 • Jour de Loups

  Beata Czapska
  Zapytaj o cenę
 • Walka

  Rafał Michał Szaton
  1 900,00 PLN
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021