0 prod. 0,00 PLN

The Limp-Paged Album

Salvador Dali

The Limp-Paged Album Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Salvador Dali:

The Limp-Paged Album

Salvador Dali

300,00 PLN
 • Cykl: "Fantastic memories" M. Sandoz
 • Technika: Litografia
 • Edycja: Pierwsze wydanie
 • Rok: 1944
 • Wymiary: 17,0 x 25,3cm; passe-partout 30 x 40cm

Dodatkowe informacje: Wszelkie prawa zatrzeżone przez Doubleday, Doran&Company, INC., 1944, wydane w Nowym Jorku, U.S.A. Wydanie to jest wymienione na liście książek ilustrowanych przez artystę w catalogue raisoneé autorstwa Ralfa Michlera i Lutza W. Löpsingera z roku 1995, s. 180; pod nr 1591;  Kondycja dzieła: dobra, ze względu na wiek grafiki papier naturalnie pożółkły; Oprawa: czarne passe-partout 30x40cm.

Ciekawostka

Pierwsze wydanie „Fantastic memories” autorstwa Maurice Sandoz znajduje się na liście książek i portfolio ilustrowanych przez Salvadora Dalego, które powstały z po jego rysunków, gwaszy, akwareli itp. a następnie zostały wydrukowane techniką litografii oraz opublikowane w edycjach limitowanych, a czasem sygnowanych. Jest to wydanie mające wartość kolekcjonerską. W latach siedemdziesiątych wydawnictwa ponownie opublikowały niektóre z tych ilustracji w sygnowanych egzemplarzach jako niezależne grafiki.
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021