0 prod. 0,00 PLN

The Bible

Marc Chagall

The Bible Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Marc Chagall:

The Bible

Marc Chagall

1 000,00 PLN
 • Technika: Oryginalna litografia
 • Rok: 1956
 • Wymiary: 35,5 x 26,2 cm

Dodatkowe informacje: / Wydawnictwo Verve / Litografia wydrukowana przez Mourlot / Stan dzieła: dobry, papier naturalnie pożółkły z racji wieku, w prawym dolnym rogu zagięcie i rozdarcie na długości ok 1 cm / Praca skatalogowana w catalogue raisonné Mourlot pod numerem 118 /

Ciekawostka

Ta piękna kolorowa litografia została wydrukowana przez Mourlot i opublikowana w Paryżu przez Teriade dla wydawnictwa Verve w 1956 roku. Verve zostało założone w 1937 roku, aby wystawiać oryginalne grafiki czołowych artystów tamtych czasów. Odbitki cechowała wyjątkowa jakość techniczna. Biblijne litografie były wysoko oceniane w momencie ich publikacji, a dziś są to niektóre z najbardziej popularnych i poszukiwanych dzieł Marca Chagalla.
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.