0 prod. 0,00 PLN

Le Coq au Croissant

Marc Chagall

Le Coq au Croissant Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Marc Chagall:

Le Coq au Croissant

Marc Chagall

800,00 PLN
 • Technika: Oryginalna litografia
 • Rok: 1957
 • Wymiary: 23,0 x 18,5 cm

Dodatkowe informacje: / Wszelkie prawa zastrzeżone przez Wydawnictwo Maeght Editeur / Stan dzieła: dobry, papier naturalnie pożółkły z racji wieku / praca skatalogowana w catalogue raisonné Mourlot pod numerem 193 /

Ciekawostka

Ta urocza kompozycja jest jedną z oryginalnych litografii Chagalla powstałej przy współpracy nad książką Jacquesa Lassaigne, opublikowanej w Paryżu w 1957 roku przez wydawnictwo Maeght. Została ona wydrukowana przez legendarną drukarnię artystyczną Freres Mourlot. Na odwrocie litografii widnieje tekst dotyczący szczegółów dzieła.
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.