0 prod. 0,00 PLN

Composition 44 SOLD

Paul Bik

Composition 44 SOLD Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Paul Bik:

Composition 44 SOLD

Paul Bik

Zapytaj o cenę wysyłając zapytanie na adres email: biuro@limitededition.pl
 • Technika: relief / technika własna
 • Rok: 2017
 • Wymiary: 65 x 80 cm
 • Sygnatura: własnoręczna
/ Praca dostępna wyłącznie w naszej galerii, w ramach wystawy online Dualizm w Malarstwie /

Ciekawostka

Twórcze założenia Paula Bika zdają się sytuować gdzieś pomiędzy poszukiwaniami Bena Nicholsona i Henryka Stażewskiego. Z jednej strony bowiem, za pośrednictwem harmonijnych, geometrycznych układów młody twórca analizuje współoddziaływanie kształtów umieszczonych względem siebie w różnych konfiguracjach. Z drugiej natomiast, stara się on przemycić w obręb płaszczyzny obrazu trójwymiarowość architektury. W tym kontekście Paula Bika nazwać można zarówno kontynuatorem poszukiwań słynnych abstrakcjonistów w obrębie malarstwa przestrzennego, jak i twórcą podejmującym nowe tropy w zakresie sztuki reliefu.
Nasze propozycje dla Ciebie
 • Kompleks

  Janusz Szpyt
  6 800,00 PLN
 • Tabun I

  Józef Wilkoń
  5 000,00 PLN
 • Koncert II

  Józef Wilkoń
  5 000,00 PLN
 • Czerwony Miś

  Gabriela Cichowska
  1 200,00 PLN
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.