0 prod. 0,00 PLN

Ksiązka artystyczna "Ach te Baby"

Józef Wilkoń

Ksiązka artystyczna "Ach te Baby" Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Józef Wilkoń:

Ksiązka artystyczna "Ach te Baby"

Józef Wilkoń

1 200,00 PLN
 • Cykl: Akt w malarstwie Józefa Wilkonia
 • Technika: książka w etui z oryginalną grafiką w środku
 • Edycja: kolekcjonerska limitowana 100 sztuk
 • Rok: 2019
 • Wymiary: 21x26cm
 • Sygnatura: Własnoręczna

Oryginalna grafika załączona do książki, edycja 100 sztuk


Grafika oryginalna

Ciekawostka

Książka artystyczna “Ach te Baby” Józefa Wilkonia ukaże się w limitowanej edycji kolekcjonerskiej liczącej 100 egz. Zawiera wysokiej jakości reprodukcje aktów kobiecych, które powstały przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Malując palcem na tablecie, Autor stworzył imponujący zbiór obrazów ukazujących piękno kobiecego ciała. Każdy egzemplarz książki jest numerowany i sygnowany ręcznie przez Artystę. Zawiera dodatkowo jedną oryginalną grafikę kolekcjonerską w specjalnym etui.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Media Rodzina i będzie miała swoją premierę w trakcie 17. Warszawskich Targów Sztuki w Arkadach Kubickiego 13 października 2019 o 13:30. Drugie wydanie, adresowane do szerokiego kręgu odbiorców, będzie mieć swoją inaugurację w lutym 2020 r. z okazji 90. urodzin Artysty.

Integralną częścią książki jest wywiad Iwony Staroszczyk z Mistrzem, który wprowadza nas w świat aktu w malarstwie Józefa Wilkonia. Został on z uznaniem przyjęty przez wydawnictwo Media Rodzina, które opublikowało wiele książek ilustrowanych przez Artystę, m. in. “Pana Tadeusza”, Księgę dżungli”. “Jak dla mnie – ale to są słowa amatora – ten wywiad jest pionierski. I to jest najważniejsze. Następcy będą musieli potykać się o niego (...)” - mówi Bronisław Kledzik - dyrektor Media Rodziny.
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021