0 prod. 0,00 PLN

Pantera

Józef Wilkoń

Pantera Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Józef Wilkoń:

Pantera

Józef Wilkoń

Zapytaj o cenę wysyłając zapytanie na adres email: biuro@limitededition.pl
 • Cykl: Brązy Wilkonia
 • Edycja: 8 sztuk + 4 autorskie
 • Rok: 2018
 • Wymiary: wys 75 cm x szer 34 cm x gł 150 cm
 • Sygnatura: ręczna

Znaki: sygnatura i numer

Ciekawostka

Brązy Wilkonia to wspólny projekt Józefa Wilkonia i Galerii Limited Edition, w wyniku którego powstała seria unikatowych rzeźb w brązie, w kolekcjonerskiej, sygnowanej i numerowanej ręcznie edycji limitowanej 8 sztuk. Są one dostępne wyłącznie w naszej galerii. Prezentowana tu Pantera jest naturalnej wielkości.

W 2021 Brązy Wilkonia były prezentowane na Zamku Królewskim na Wawelu i w jego oddziałach w ramach wystawy "Zwierzyniec Królewski. Wilkoń na Wawelu", wpisując się tym samym w historię polskiej sztuki.

Niniejsza seria brązów składa się z 10 starannie wyselekcjonowanych obiektów, które do tej pory nie były dostępne w sprzedaży. Obiekty te zostały wykonane w drewnie lub w blasze, a następnie odlane w brązie. Szlachetność materiału nadała tym rzeźbom zupełnie nowego wymiaru, charakteru oraz trwałości, dzięki czemu zadowolą one najbardziej wybrednych kolekcjonerów.
Ekspozycja online: http://artekspozycje.rynekisztuka.pl/brazywilkonia/pantera.html
Nasze propozycje dla Ciebie
 • Układy scalone XVIII

  Józef Wilkoń
  5 000,00 PLN
 • Niedźwiedzica SOLD

  Gabriela Cichowska
  Zapytaj o cenę
 • Bajki

  Janusz Stanny
  2 900,00 PLN
 • Akt Dwudziesty Szósty

  Józef Wilkoń
  Zapytaj o cenę
Aktualności
 • 07-10-2018

  Limited Edition na 16.WTS

  W trakcie 16. Warszawskich Targów Sztuki Galeria Limited Edition zaprezentowała prace Artystów:

  Paul Bik, Beata Czapska, Tadeusz Dominik, Wiktor Dżochowski, Stefan Gierowski, Darek Pala, Marcin Ryczek, Mariusz Wideryński, Józef Wilkoń. 

  Część naszej oferty można zobaczyć TUTAJ

  Zobacz więcej
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition Art Gallery @ 2021