0 prod. 0,00 PLN

Marcin Ryczek

Marcin Ryczek

Marcin Ryczek - polski fotograf z Krakowa, gdzie studiował grafikę komputerową i doskonalił warsztatowo swoją „miłość do fotografii”.

Jego fotografie odnoszą się do symboli i geometrii. Ich cechą charakterystyczną jest prostota, minimalizm i nawiązywanie do grafiki.  Symbole, kształty geometryczne, nadają jego  zdjęciom filozoficznego znaczenia, zmuszają do zastanowienia i głębszej refleksji. Najważniejszym podmiotem, który łączy wszystkie jego prace jest człowiek, ze swoją „wielowymiarowością”, akcentowaną użytymi prostymi symbolami i przemyślaną kompozycją.

Jego zdjęcia publikowane były w prasie i w serwisach na całym świecie m. in. w Anglii - The Guardian , Niemczech – Der Spiegel, Izraelu - Yedioth Ahronoth, Włoszech – La Repubblica, Danii – Politiken, Szwajcarii - 20 Minuten, Australii - The Daily Telegraph oraz w najbardziej popularnych portalach społecznościowych w wielu krajach, wszystkich kontynentów. Na amerykańskiej stronie Reddit, tylko w ciągu jednej doby odnotowano ponad 3 miliony odsłon fotografii „A Man Feeding Swans in the Snow" z bardzo pozytywnymi, czasami wręcz entuzjastycznymi, komentarzami. Prace, tworzące spójną serię minimalistycznej, symbolicznej fotografii koncepcyjnej,  zyskują bardzo pozytywne opinie branżowych ekspertów oraz wielu znanych osób ze świata kultury.  Reportaże na temat ich powstania nakręciła telewizja polska i niemiecka.

Prace Marcina Ryczka wystawiane były m.in. na wystawach w Niemczech, Japonii, Chinach, Francji.

Zdobywca  prestiżowych międzynarodowych konkursów m.in. pierwsza nagroda Grand Prix de Découverte: International Fine-Art Photography Award 2013

Jego fotografia "A Man Feeding Swans in the Snow" została przyjęta do prestiżowej kolekcji Bibliotheque Nationale de France.

Produkty 1 do 10 z 22

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Siatka  Lista 

Ustaw kierunek malejący
Aktualności