0 prod. 0,00 PLN

Drawing for "Dr. Bartolo"

Paul Klee

Drawing for "Dr. Bartolo" Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Paul Klee:

Drawing for "Dr. Bartolo"

Paul Klee

350,00 PLN
 • Cykl: The Drawings of Paul Klee
 • Technika: Litografia offsetowa
 • Edycja: drugie / 650 szt.
 • Rok: 1945
 • Wymiary: 23,4 x 28,4 cm, passe-partout 24 x 30 cm
 • Sygnatura: Z płyty

na odwrociu nr 2, tytuł "Drawing for "Dr. Bartolo"", technika rysunek piórem, rok 1921, wymiary 7 3/8 x 11 1/8 cali; na odwrociu oprawy kopia tekstu pochodzącego z teki opisującego pochodzenie dzieła oraz numer teki 191;  kondycja dzieła: dobra, ze względu na wiek papier naturalnie pożółkły; oprawa: kremowe passe-partout przycięte pod standardowy wymiar ramki 24x30cm.

Ciekawostka

Prezentowana praca należy do drugiego wydania litografii z teki "The Drawings of Paul Klee", które wydrukowano z rysunków Artysty. Każda z prac na odwrociu jest opatrzona numerem, tytułem, rokiem powstania rysunku, techniką oraz wymiarami. Wydanie to zostało opublikowane latem 1945 roku w edycji limitowanej 650 sztuk przez wydawnictwo Meriden Gravure Company w Meriden, Connecticut, U.S.A.. Tekst wydania został wydrukowany przez S.A. Jacobs, The Golden Eagle Press, Mount Vernon.
Nasze propozycje dla Ciebie
 • III

  Joan Miró
  750,00 PLN
 • Souvenir of Hammam Meskoutine

  Salvador Dali
  300,00 PLN
 • Accesory #2

  Salvador Dali
  300,00 PLN
 • The Lady of the Cornflowers

  Salvador Dali
  300,00 PLN
Aktualności
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Wystawy wirtualne

  Wystawy wirtualne – nowy pomysł na promocję sztuki

  Chociaż tradycyjne wystawy stacjonarne wciąż są dominującą formą zapoznawania się ze sztuką i – szerzej – z kulturą, wzrost oddziaływania internetu i nowych mediów sprawił, że wszyscy uczestnicy rynku sztuki otrzymali zupełnie inne, świeże możliwości. Przykładem wystawy wirtualne, z których każdy może skorzystać na własny sposób.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.