0 prod. 0,00 PLN

Hiroshima - Phoenix rising from the ashes/

Marcin Ryczek

Hiroshima - Phoenix rising from the ashes (Japan, Hiroshima 2013) Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Marcin Ryczek:

Hiroshima - Phoenix rising from the ashes/

Marcin Ryczek

Zapytaj o cenę wysyłając zapytanie na adres email: biuro@limitededition.pl
 • Technika: Fotografia
 • Edycja: 2 formaty*15 egzemplarzy
 • Rok: 2013
 • Papier: Wydruki wyk. w technologii Digigraphie®
 • Wymiary: 74x50cm /15 egz/, 96x65cm /15 egz./
 • Sygnatura: Własnoręczna
Certyfikat autentyczności Digigraphie®, Fine Art, Limited Edition.

Ciekawostka

Hiroshima - Phoenix rising from the ashes (Japan, Hiroshima 2013) - Ta fotografia jest refleksją na temat dobra i zła, życia i śmierci. Została wykonana i odwołuje się do miejsca wyjątkowego dla całej ludzkości, miasta Hiroszima, które zostało zrównane z ziemią, w wyniku działania najbardziej śmiercionośnej broni jaką wynalazł i użył człowiek. Zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę pozbawiło życia i naraziło na trwałe kalectwo tysiące niewinnych osób. Hiroszima podobnie jak mityczny ptak Feniks – symbol wiecznego odradzania - powstała z popiołów i stała się symbolem pamięci, pokoju i miłosierdzia, które najpełniej oddaje powtarzana przez mieszkańców tego miasta myśl - „Najlepszą formą pomszczenia ofiar jest wybaczenie”.
Aktualności
 • 24-04-2018

  Malarstwo abstrakcyjne

   O tym, jak szerokie spektrum działalności wizualnej obejmuje pojęcie abstrakcji świadczy fakt, że nierzadko sztuka reprezentująca rozległy obszar malarstwa nieprzedstawiającego, skrajnie się od siebie różni. Zjawisko to z łatwością prześledzić można na przykładzie twórczości artystów abstrakcyjnych, reprezentowanych przez galerię Limited Edition – Jadwigi Maj, Aleksandry De Sa' oraz Paula Bika.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Wystawy wirtualne

  Wystawy wirtualne – nowy pomysł na promocję sztuki

  Chociaż tradycyjne wystawy stacjonarne wciąż są dominującą formą zapoznawania się ze sztuką i – szerzej – z kulturą, wzrost oddziaływania internetu i nowych mediów sprawił, że wszyscy uczestnicy rynku sztuki otrzymali zupełnie inne, świeże możliwości. Przykładem wystawy wirtualne, z których każdy może skorzystać na własny sposób.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.