W dniach 4- 5 czerca 2013, w ramach Kraków Photo Fringe 2013, odbyły się nasze dwudniowe warsztaty "Sztuka Biznesu", prezentujące niebywałą fuzję pasji i biznesu.

 

Pierwszego dnia skupiliśmy się na konfrontacji naszej wizji i misji z opiniami uczestników. Przedstawiliśmy historię i inicjatywę Galerii. Celem prezentacji było upowszechnianie przekonania, że rynek sztuki, a zwłaszcza fotografii kolekcjonerskiej, ma również wymiar biznesowy. Niestandardowa prezentacja naszych dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony Uczestników. Mamy nadzieję, że zasialiśmy ziarenko fascynacji zarówno pomysłem jak i jego realizacją.


Na zdjęciu poniżej jedna z założycieli Galerii, Iwona Staroszczyk, oraz dobry duch naszej Galerii, Ola Kudła - Uchwat.


Iwona Staroszczyk, Ola Kudła-Uchwat


Drugiego dnia nasze warsztaty "Sztuka Biznesu" kręciły się między innymi wokól opowieści o historii naszych dzieł, nie tylko z zakresu fotografii kolekcjonerskiej ale również grafiki. Na zdjęciu poniżej Iwona Staroszczyk, opowiada o oryginalnej litografii Joana Miró z serii "Lithographs II" z 1975 roku.


Iwona Staroszczyk

Wymieniliśmy również doświadczenia i opinie na temat roli fotografii kolekcjonerskiej w sztuce współczesnej w Polsce, i na świecie. Na zdjęciu poniżej nasz Artysta, Piotr Kłosek.

 

Piotr Kłosek

 

Było to dla nas niezwykle cenne i wzbogacające doświadczenie. Dziękujemy Organizatorom Kraków Photo Fringe 2013 za zainteresowanie naszą inicjatywą i pomoc w organizacji wydarzenia, BAL-owi za udostępnienie wnętrza, naszym Artystom - Mateuszowi Torbusowi i Piotrowi Kłoskowi - za czynny udział w warsztatach oraz Uczestnikom za przybycie pomimo niesprzyjających warunków pogodowych :-)))