Limited Edition – Galeria Sztuki Dostępnej

Niedawno powstała nowa inicjatywa wychodząca ze sztuką do ludzi - Limited Edition - oferująca dzieła sztuki na portalu http://limitededition.pl/, której hasło przewodnie to „Galeria Sztuki Dostępnej. Jeśli w nazwie tej dostrzegalna jest pewna przekora lub nawet sprzeczność - nie jest ona przypadkowa.  Założyciele galerii uważają bowiem, że każdy może otaczać się sztuką, kupując wybrane prace z zakresu grafiki, fotografii kolekcjonerskie czy malarstwa. Oferta galerii jest skierowana nie tylko do koneserów i kolekcjonerów sztuki, lecz do każdej osoby, która jest wrażliwa na piękno.

Pomysłodawczynie galerii, Iwona Staroszczyk i Aleksandra Kudła-Uchwat, nie wywodzą się ze świata sztuki lecz ze świata międzynarodowych korporacji. Iwona od lat współpracuje ze światowymi liderami w swoich branżach w charakterze zakupowca a prywatnie kolekcjonuje grafikę artystyczną. Dwa lata temu urodziła synka i to on  stał się inspiracją do przekucia pasji i miłości do sztuki współczesnej w sposób na życie. Zapragnęła, aby Ignacy wychowywał się wśród dzieł mistrzów, chciała stworzyć mu warunki uwrażliwiające na sztukę i kulturę w ogóle. Z kolei kariera Oli związana jest branżą farmaceutyczną. W wieku 26 lat została regionalnym kierownikiem, w wieku lat 30 zastępcą dyrektora sprzedaży na Polskę. Ponad rok temu na świat przyszedł Gabryś i Ola postanowiła skoncentrować się na wychowaniu swojego małego synka. Wiedziała, że pierwszy uśmiech, słowa i kroki dziecka mijają bezpowrotnie, a czas spędzony z Gabrysiem jest absolutnie bezcenny. Zaangażowała się więc w rozwój galerii wykorzystując swoje szerokie doświadczenie sprzedażowo– managerskie. Będąc pasjonatką fotografii, postanowiła wprowadzić tę gałąź sztuki do oferty galerii.

Limited Edition buduje swoją ofertę i kompetencje w oparciu o współpracę z konsultantami merytorycznymi, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagającego klienta. Dzięki temu, że prace artystyczne można nabyć na portalu http://limitededition.pl/, istnieje możliwość ich niezobowiązującego przymierzenia do ściany, którą mają zdobić i darmowego zwrotu, jeśli nie spełnią oczekiwań. Ma to za zadanie wykluczyć barierę wejścia do galerii. Prace artystyczne są również opisane w taki sposób, aby każdy mógł poczuć się w świecie sztuki swobodnie. I tak na przykład każdej pracy towarzyszy ciekawostka na jej temat.

Z kolei 24 października o godzinie 20.00 Limited Edition oficjalnie rozpocznie działalność wystawienniczą galerii stacjonarnej pod znanym adresem Rozbrat 44a w Warszawie (była siedziba SLD). Na imprezę otwarcia zaprasza wszystkich wielbicieli sztuki współczesnej. Galeria rozpocznie misję dzielenia się pasją i miłością do sztuki współczesnej wernisażem wystawy znanego malarza Darka Pali, który ma na swoim koncie ponad 50 wystaw indywidualnych w Polsce, Europie i USA. W trakcie otwarcia artysta pokaże swoje ostatnie prace. Nie będą to jednak wyłącznie dużych rozmiarów płótna, które kojarzą się z twórczością malarza. Limited Edition chce tym razem zademonstrować artystyczną wszechstronność Pali, wystawiając również jego szkice pochodzące z prywatnego notatnika. Wystawa nosi tytuł „Pomosty”, a jej kuratorem jest Wiesława Wideryńska. Wernisaż upłynie w rytmie Jazzu i dobrego wina oraz przekąsek.

Program otwarcia:

20.00 – inauguracja wystawy i spotkanie z artystą (II piętro, sala wystawowa)

21.00 – pokaz filmowy Katarzyny Kozyry, Summertale, 2008, dzięki uprzejmości Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki (III piętro, sala kinowa)

W  cztery  niedziele po wernisażu, w godzinach 12.00-16.00 będzie można spotkać się z autorem wystawy Darkiem Palą. Na tym jednak nie koniec atrakcji. W pierwszą sobotę po otwarciu, 26.10 w godzinach 12.00-15.00 Limited Edition przy współpracy z fundacją Pala Art Projects zapraszają na bezpłatne spotkanie malarskie dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat. Te autorskie lekcje będą mieć miejsce w sali wystawowej, wśród obrazów Darka Pali, który osobiście je poprowadzi. Organizatorzy wierzą bowiem w edukację młodego pokolenia, które w przyszłości stanie się artystami, koneserami czy kolekcjonerami sztuki. Na lekcje należy się zapisać pod numerem telefonu 502-381-176 w celu rezerwacji miejsca – liczba uczestników jest ograniczona, pozostali chętni będą mogli odwiedzić galerię i uczestniczyć w lekcjach w charakterze obserwatorów. W przypadku dużego zainteresowania spotkaniem malarskim z Darkiem Palą organizatorzy przewidują możliwość przeznaczenia jeszcze jednego dnia na drugą turę bezpłatnych lekcji.

Galeria stacjonarna ma pełnić funkcję kulturotwórczą, będzie organizować wiele wydarzeń artystycznych. Jak twierdzą pomysłodawcy, nie będzie to powierzchnia wystawowa, lecz miejsce żywe, zrzeszające artystów, którzy mają się angażować w różne działania przenikające ze sztuką do naszego życia skutecznie je wzbogacając.

Więcej informacji o galerii http://limitededition.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/LimitedEditionPL