Naszą inicjatywę organizatorzy Targów Sztuki przedstawili tak:

"Limited Edition to jedyna w Polsce Galeria Sztuki Dostępnej. Poprzez platformę www.limitededition.pl udostępnia dzieła największych artystów sztuki współczesnej jak też tych świetnie rokujących w zakresie edycji limitowanych grafik i fotografii kolekcjonerskiej oraz rysunku i malarstwa tworzonego głównie na papierze artystycznym. Przewagą Galerii Limited Edition jest niestandardowe podejście do rynku sztuki, wykorzystujące najlepsze doświadczenia biznesowe. Jest to pierwsza inicjatywa wychodząca ze sztuką do ludzi. Naczelną wartością Galerii jest dostępność, dlatego też dzieła  można nabyć w Polsce i na świecie za 1 kliknięciem pod adresem www.limitededition.pl (...)".

 

Faktycznie nasza galeria przedstawiła dostępność oraz świetnych artystów w ofercie, przekazując m.in na licytację litografię Salvadora Dalego czy afisz litograficzny Joan Miró. Jeden z naszych artystów, Mateusz Torbus, poprowadził warsztat pt."Dzieło sztuki - dokumentacja fotograficzna”. Frekwencja dopisała. Słowem - wiele się działo :)

 

Portal "Rynek i Sztuka" następująco podsumował Targi i nasze uczestnictwo:

"(...) Jakie znane nazwiska zaobserwowaliśmy na targach? Dwurnik, Storowieyski, Sętowski, czy Tarasin, Beksiński – to prace, które można nabyć po okazyjnych cenach. Wśród galeryjnych propozycji znalazły się nawet litografie Salvadora Dali czy Marca Chagalla. Oprócz malarstwa na targach prezentowane były także rzeźby, grafiki i rękodzieło. Wśród opinii o samej strukturze wystawowej i organizacji targów spotkałam się z dwoma odmiennymi stanowiskami. Wskazywano na potrzebę nadzoru artystycznego i sektorowość (galerie z galeriami, artyści z artystami), inni zachwalali różnorodność i pewnego rodzaju chaos, w którym widzieli dynamiczny rozwój rynku sztuki w Polsce. I rzeczywiście, było różnorodnie. Nowe inicjatywy, takie jak stosowanie na dużą skalę techniki, w Polsce jeszcze mało znanej – giclée, przez galerię Dagma Art, czy wzniosłe hasło sztuki dla każdego, realizowanej przez Galerię Limited Edition, pokazuje, że dzieje się sporo (...)".


Fakt. Sporo się dzieje, a jeszcze więcej przed nami ... :)