Autoportret

32 000.00 

Informacje dodatkowe

Waga25 kg
Technika

brąz

Edycja

44596

Rok

2021

Wymiary

wysokość całkowita z postumentem 165cm

Sygnatura

2/4, Górnicki

Na stanie

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Tomasz Górnicki jest jednym z uznanym rzeźbiarzem już uznanym, a jego działalność artystyczna wpisała się już w historię polskiej sztuki współczesnej. Jego wielkim osiągnięciem był sensacyjny wynik pierwszej w historii aukcji tokenu NFT, czyli cyfrowego wizerunku oryginalnego dzieła Artysty, uzyskano 62-krotne przebicie ceny wywoławczej. Licytowany był cyfrowy model 3D stworzony na podstawie oryginalnej rzeźby „Fortune” Górnickiego. Aukcja internetowa trwała 3 dni i zakończyła się wynikiem 312 700 zł, z opłatą aukcyjną. Organizatorem aukcji był portal Artinfo.pl. Rzeźbę jako obiekt fizyczny – odlew z brązu, o wysokości 70 cm – można było zobaczyć na stoisku Artinfo.pl podczas 18. Warszawskich Targów Sztuki.

Zwycięzca stał się właścicielem tokenu NFT, czyli cyfrowego wizerunku oryginalnego dzieła artysty. Sama rzeźba z brązu została przekazana na stałe do zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach. Tym samym przestanie funkcjonować na komercyjnym rynku dzieł sztuki. Pozostanie na nim wyłącznie token NFT.

Cyfrowy obiekt jest kompatybilny z Metaverse, można go obejrzeć w galerii Artinfo pod adresem: oncyber.io/artinfo oraz na platformie OpenSea: opensea.io/artinfo.

Posiadacz tokenu będzie mógł w pełni korzystać z cyfrowej reprezentacji obiektu 3D w wirtualnych galeriach, grach i szeroko pojętym Metaverse.

Tomasz Górnicki

Tomasz Górnicki

Jeden z najciekawszych i najzdolniejszych rzeźbiarzy obecnie tworzących. Urodził się 01.11.1986. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 2010 roku w pracowni Janusza Antoniego Pastwy. Jego zainteresowania skupiają się wokół realizmu, motywem przewodnim jest fizyczność, wehikuł wnoszący do świata symbolicznego, szlak ku archetypom. Jego miejskie działania prowokują pytania i nigdy nie pozostawiają widza obojętnym. Posługuje się językiem symboli, głównie religijnych, filozoficznych i psychologicznych.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.