Creator II

450.00 

Informacje dodatkowe

Waga1 kg
Cykl

The Drawings of Paul Klee

Technika

litografia / papier

Edycja

191/650

Rok

1945

Wymiary

23.4 x 28.4 cm, passe-partout 24 x 30 cm

Sygnatura

z płyty "Klee"

Sold out

Inne prace tego artysty:

Dodatkowe informacje:

Prezentowana grafika należy do drugiego wydania litografii z teki The Drawings of Paul Klee, które wydrukowano na podstawie rysunków Artysty. Każda z prac na odwrociu jest opatrzona numerem, tytułem, rokiem powstania rysunku, techniką oraz wymiarami. Wydanie to zostało opublikowane latem 1945 roku w edycji 650 egz. przez wydawnictwo Meriden Gravure Company w Meriden, Connecticut, U.S.A. Prezentowana grafika pochodzi z teki o numerze 191.

na odwrociu:nr 62, tytuł “Creator II”, rysunek węglem, rok 1930, wymiary 14 7/8 x 18 1/2 cali,na odwrociu oprawy kopia tekstu pochodzącego z teki, opisującego pochodzenie dzieła, oraz numer teki 191, kondycja dzieła: dobra, ze względu na wiek papier naturalnie pożółkły,oprawa:kremowe passe-partout przycięte pod standardowy wymiar ramki 24x30cm.

Paul Klee

Paul Klee urodził się 18 grudnia 1879 w Münchenbuchsee koło Berna, zmarł 29 czerwca 1940 w Muralto. Malarz szwajcarsko-niemiecki.
Pochodził z muzykalnej rodziny – jego ojciec Hans Klee był nauczycielem muzyki w seminarium nauczycielskim koło Berna. We wczesnych latach Paul chciał zostać muzykiem, ale ostatecznie rozpoczął studia na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Uznał jednak, że nie są dla niego zbyt rozwijające i w towarzystwie jednego z przyjaciół postanowił rozpocząć kształcenie na własną rękę, głównie poprzez zbieranie doświadczenia uczestnicząc w licznych podróżach.

Podaj nam swój e-mail. Skontaktujemy się w sprawie tego dzieła, tak szybko, jak to możliwe.