0 prod. 0,00 PLN

Border

Marcin Ryczek

Border Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Marcin Ryczek:

Border

Marcin Ryczek

Zapytaj o cenę wysyłając zapytanie na adres email: biuro@limitededition.pl
 • Technika: Fotografia
 • Edycja: 7/15
 • Rok: 2014
 • Papier: Wydruki wyk. w technologii Digigraphie®
 • Wymiary: 33X50cm, 42,5X64,5cm
 • Sygnatura: Własnoręczna
Certyfikat autentyczności Digigraphie®, Fine Art, Limited Edition.

Ciekawostka

Podobnie jak w fotografii „A Man Feeding Swans…” Ryczek zbudował tę realizację opierając się na prostej zasadzie podziału kadru na dwie równoważące się części. W centrum ponownie pojawia się postać ludzka, która wraz z białą linia wyznaczającą środek kompozycji dynamizuje statyczną, monotonną powierzchnię sfotografowanej drogi. W pracy uderza skala, jaką operuje artysta przy rejestrowaniu pustych, monolitycznych przestrzeni, stanowiących wizualną dominantę fotografii. Odwaga z jaką fotograf podchodzi do motywu gładkich, jednolitych pól przypomina artystyczną postawę malarzy abstrakcjonistów głoszących prymat dużych powierzchni, płaskości i „całościowego” traktowania płótna. Miejsce wykonania fotografii (droga prowadząca na kijowski Majdan na Ukrainie) pozwala na szersze skojarzenia i interpretacje.
Nasze propozycje dla Ciebie
Aktualności
 • 06-10-2017

  Limited Edition na 15. WTS

  Zapraszamy serdecznie na stoisko nr 31. Galerii Limited Edition w trakcie Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 13-15.10.2017 w Arjadach Kubickiego na Zamku Królewskich w Warszawie.

  Zobacz więcej
 • 10-02-2017

  Limited Edition przedstawia: Paul Bik

  "Malarstwo Bika jest jak milczenie, które zostaje nagle dobrze zrozumiane."

  Zobacz więcej
 • 01-02-2017

  Rafał Michał Szaton: sylwestka Artysty

  Patrząc na działalność artystyczną Szatona wyraźnie widać inspiracje pracami znanych hiszpańskich malarzy Pabla Picassa czy Joana Miro. W swojej twórczości twórca nie odżegnuje się bynajmniej od estetyki wschodnioeuropejskiej, w której wyrastał. Istotnym rodzajem zainteresowań twórczych Szatona jest malarstwo portretowe. Tu można zauważyć echa twórczości jednego z najważniejszych polskich portrecistów Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego).  

  Abstrakt

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.