0 prod. 0,00 PLN

Wiosenna

Stanisław Ożóg

Wiosenna Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Stanisław Ożóg:

Wiosenna

Stanisław Ożóg

900,00 PLN
 • Technika: tempera na papierze
 • Rok: 2014
 • Wymiary: 30 x 40 cm
 • Sygnatura: Własnoręczna

Dodatkowe informacje / Znaki: Sygnatura, Rok / Certyfikat autentyczności Limited Edition /

Ciekawostka

Stanisław Ożóg tworzy prace w hołdzie dla piękna wnętrza i ciała kobiety. Oszczędna linia, finezyjnie malowana pędzlem, zostawia miejsce na twórczy domysł widza. Jego erotyki zdobią ekskluzywne kolekcje porcelany AS Ćmielów oraz są stałym elementem wystroju Muzeum Porcelany jako witraże.
Ożóg inspiruje się również twórczością Brunona Schultza, które wystawiał czterokrotnie (2008, 2010, 2012, 2014) podczas Międzynarodowego Festiwalu Brunona Schulza w Drohobyczu oraz w Lwowskiej Galerii Obrazów jak również w Instytucie Polskim w Sofii i trzech innych miastach w Bułgarii (2011). W latach 1990-2006 był członkiem grupy twórczej „Narol”.
Od 1987r. Artysta bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Ilustratorów, na których wykonał min. ilustracje do „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, do Biblii, oraz twórczości Kochanowskiego, Słowackiego, Sienkiewicza, Fredry, Reymonta, Kraszewskiego, Miłosza. Zajmuje się również rysunkiem satyrycznym (publikował w „Gazecie Wyborczej”, „Kronice Zamojskiej”).
Aktualności
 • 06-10-2017

  Limited Edition na 15. WTS

  Zapraszamy serdecznie na stoisko nr 31. Galerii Limited Edition w trakcie Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 13-15.10.2017 w Arjadach Kubickiego na Zamku Królewskich w Warszawie.

  Zobacz więcej
 • 10-02-2017

  Limited Edition przedstawia: Paul Bik

  "Malarstwo Bika jest jak milczenie, które zostaje nagle dobrze zrozumiane."

  Zobacz więcej
 • 01-02-2017

  Rafał Michał Szaton: sylwestka Artysty

  Patrząc na działalność artystyczną Szatona wyraźnie widać inspiracje pracami znanych hiszpańskich malarzy Pabla Picassa czy Joana Miro. W swojej twórczości twórca nie odżegnuje się bynajmniej od estetyki wschodnioeuropejskiej, w której wyrastał. Istotnym rodzajem zainteresowań twórczych Szatona jest malarstwo portretowe. Tu można zauważyć echa twórczości jednego z najważniejszych polskich portrecistów Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego).  

  Abstrakt

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.