0 prod. 0,00 PLN

COMPOSITION 52 IN

Paul Bik

COMPOSITION 52 IN Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Paul Bik:

COMPOSITION 52 IN

Paul Bik

8 170,00 PLN
 • Technika: relief / technika własna
 • Rok: 2017
 • Wymiary: 70 x 90 cm
 • Sygnatura: własnoręczna
/ Praca dostępna wyłącznie w naszej galerii, w ramach wystawy online Dualizm w Malarstwie /

Ciekawostka

Twórcze założenia Paula Bika zdają się sytuować gdzieś pomiędzy poszukiwaniami Bena Nicholsona i Henryka Stażewskiego. Z jednej strony bowiem, za pośrednictwem harmonijnych, geometrycznych układów młody twórca analizuje współoddziaływanie kształtów umieszczonych względem siebie w różnych konfiguracjach. Z drugiej natomiast, stara się on przemycić w obręb płaszczyzny obrazu trójwymiarowość architektury. W tym kontekście Paula Bika nazwać można zarówno kontynuatorem poszukiwań słynnych abstrakcjonistów w obrębie malarstwa przestrzennego, jak i twórcą podejmującym nowe tropy w zakresie sztuki reliefu.
Nasze propozycje dla Ciebie
 • Głowa Konia

  Marcin Painta
  2 000,00 PLN
 • Green / Red

  Aleksandra De Sa'
  599,00 PLN
 • Otuleni

  Aga Pietrzykowska
  750,00 PLN
 • Chmura

  Jadwiga Maj
  2 500,00 PLN
Aktualności
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Wiktor Dżochowski

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Wystawy wirtualne

  Wystawy wirtualne – nowy pomysł na promocję sztuki

  Chociaż tradycyjne wystawy stacjonarne wciąż są dominującą formą zapoznawania się ze sztuką i – szerzej – z kulturą, wzrost oddziaływania internetu i nowych mediów sprawił, że wszyscy uczestnicy rynku sztuki otrzymali zupełnie inne, świeże możliwości. Przykładem wystawy wirtualne, z których każdy może skorzystać na własny sposób.

  Zobacz więcej
 • 06-10-2017

  Limited Edition na 15. WTS

  Zapraszamy serdecznie na stoisko nr 31. Galerii Limited Edition w trakcie Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 13-15.10.2017 w Arjadach Kubickiego na Zamku Królewskich w Warszawie.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.