0 prod. 0,00 PLN
Femme accroupie Pokaż zdjęcie

Femme accroupie

Pierre Bonnard

Femme accroupie Pokaż zdjęcie
550,00 PLN
 • Cykl: Éloge de Pierre Bonnard
 • Technika: Oryginalna litografia
 • Edycja: 200
 • Rok: 1946
 • Papier: papier czerpany Arches
 • Wymiary: 7,0 x 4,5 cm

Dodatkowe informacje: / Wydawnictwo Manuel Bruker / Litografia wydrukowana przez André Clot / Stan dzieła: bardzo dobry / Praca z nadrukowanym tekstem powyżej litografii dotyczącym jej pochodzenia /

Ciekawostka

Mała, ale piękna kompozycja - wydana w niewielkiej edycji 200 egzemplarzy (180 wydrukowanych na papierze czerpanym Arches, 20 na papierze Japon). Wszystkie litografie z tej edycji były drukowane przez Clot André dla rzadkiego wydania "Éloge de Pierre Bonnard" Leona Wertha, opublikowanego w 1946 roku przez Manuela Brukera. Litografie z Éloge są piękne i subtelne - wspaniały przykład późniejszych prac Artysty (Bonnard zmarł 1947).
Aktualności
 • 18-03-2017

  LE przedstawia: Bartłomiej Kownacki

  Doskonały warsztat malarski, świetny rysunek, wyczucie koloru i światła , to nie jedyne cechy jego malarstwa. Umiejętności warsztatowe, czerpane z rozmaitych źródeł, wydają się być dla artysty jedynie środkiem do celu. Kownacki w swoją twórczością chce wzbudzić w widzu silne emocje, pobudzić oglądającego do myślenia krytycznego. Jego prace są swego rodzaju ironiczną narracją komentującą otaczający artystę świat. Swoista prowokacja na temat współczesności, obecna jest przynajmniej potencjalnie we wszystkich obrazach malarza.

  Zobacz więcej
 • 10-02-2017

  Limited Edition przedstawia: Paul Bik

  "Malarstwo Bika jest jak milczenie, które zostaje nagle dobrze zrozumiane."

  Zobacz więcej
 • 01-02-2017

  Rafał Michał Szaton: sylwestka Artysty

  Patrząc na działalność artystyczną Szatona wyraźnie widać inspiracje pracami znanych hiszpańskich malarzy Pabla Picassa czy Joana Miro. W swojej twórczości twórca nie odżegnuje się bynajmniej od estetyki wschodnioeuropejskiej, w której wyrastał. Istotnym rodzajem zainteresowań twórczych Szatona jest malarstwo portretowe. Tu można zauważyć echa twórczości jednego z najważniejszych polskich portrecistów Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego).  

  Abstrakt

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.