0 prod. 0,00 PLN

Emigration-The United States of Earth

Marcin Ryczek

Emigration-The United States of Earth Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Marcin Ryczek:

Emigration-The United States of Earth

Marcin Ryczek

Zapytaj o cenę wysyłając zapytanie na adres email: biuro@limitededition.pl
 • Technika: Fotografia
 • Edycja: 7/15/8
 • Rok: 2015
 • Papier: Wydruki wyk. w technologii Digigraphie®
 • Wymiary: 31,5X50, 41x65, 45X72cm
 • Sygnatura: Własnoręczna
Certyfikat autentyczności Digigraphie®, Fine Art, Limited Edition.

Ciekawostka

Symetria w przypadku pracy "Emigration - The United States of Earth" ustępuje silnej wymowie politycznej i społecznej, która niejako powstała tu przypadkiem. Poszukiwanie "idealnego kadru" zaowocowało rozwinięciem mitu amerykańskiego snu, który w XXI wieku okazuje się być groteskowym kolażem plastiku i kamiennego bloku, ciężkiej pracy, konsumpcji i biedy. Nie zmienia to jednak faktu, że walory zdjęcia, a w szczególności jego ujmująca kompozycja zapadają na długo w pamięć oraz pozostają na tyle uniwersalne, by nie zatrzymywać się na długo przy jednym tylko kierunku interpretacji.
Aktualności
 • 28-03-2018

  Limited Edition przedstawia: Dżochu

  Dżochu - liryczna narracyjność

  Wiktor Dżochowski a właściwie Josepczuk w środowisku przemyskim zwany Dżochem, pochodzi z Delatyna, miejscowości położonej w malowniczej okolicy, wśród gór karpackich w dolinie Prutu. Urodził się w 1944 roku, czasie znaczącym dla dalszych losów naszego kraju, jak również całej rodziny artysty. W pamiętnym roku, obszar Delatyna wcielony został do Ukraińskiej SRR, co skutkowało przymusowym wysiedleniem wielu mieszkańców tego terenu. Jak znaczna część przesiedleńców z Kresów Wschodnich, Josepczukowie znaleźli przystanek w przygranicznym Przemyślu, mieście położonym na pogórzu przemysko-dynowskim, zapewne w części przypominający im, w dramatycznych okolicznościach opuszczony pełen uroku Delatyn.

  Zobacz więcej
 • 28-03-2018

  Wystawy wirtualne

  Wystawy wirtualne – nowy pomysł na promocję sztuki

  Chociaż tradycyjne wystawy stacjonarne wciąż są dominującą formą zapoznawania się ze sztuką i – szerzej – z kulturą, wzrost oddziaływania internetu i nowych mediów sprawił, że wszyscy uczestnicy rynku sztuki otrzymali zupełnie inne, świeże możliwości. Przykładem wystawy wirtualne, z których każdy może skorzystać na własny sposób.

  Zobacz więcej
 • 06-10-2017

  Limited Edition na 15. WTS

  Zapraszamy serdecznie na stoisko nr 31. Galerii Limited Edition w trakcie Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 13-15.10.2017 w Arjadach Kubickiego na Zamku Królewskich w Warszawie.

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.