0 prod. 0,00 PLN

Composition 30

Paul Bik

Composition 30 Pokaż zdjęcie

Inne dzieła tego autora Paul Bik:

Composition 30

Paul Bik

9 600,00 PLN
 • Technika: relief / technika własna
 • Rok: 2017
 • Wymiary: 98 x 98 cm
 • Sygnatura: własnoręczna
/ Praca dostępna wyłącznie w naszej galerii /

Ciekawostka

Twórcze założenia Paula Bika zdają się sytuować gdzieś pomiędzy poszukiwaniami Bena Nicholsona i Henryka Stażewskiego. Z jednej strony bowiem, za pośrednictwem harmonijnych, geometrycznych układów młody twórca analizuje współoddziaływanie kształtów umieszczonych względem siebie w różnych konfiguracjach. Z drugiej natomiast, stara się on przemycić w obręb płaszczyzny obrazu trójwymiarowość architektury. W tym kontekście Paula Bika nazwać można zarówno kontynuatorem poszukiwań słynnych abstrakcjonistów w obrębie malarstwa przestrzennego, jak i twórcą podejmującym nowe tropy w zakresie sztuki reliefu.
Aktualności
 • 06-10-2017

  Limited Edition na 15. WTS

  Zapraszamy serdecznie na stoisko nr 31. Galerii Limited Edition w trakcie Warszawskich Targów Sztuki, które odbędą się w dniach 13-15.10.2017 w Arjadach Kubickiego na Zamku Królewskich w Warszawie.

  Zobacz więcej
 • 10-02-2017

  Limited Edition przedstawia: Paul Bik

  "Malarstwo Bika jest jak milczenie, które zostaje nagle dobrze zrozumiane."

  Zobacz więcej
 • 01-02-2017

  Rafał Michał Szaton: sylwestka Artysty

  Patrząc na działalność artystyczną Szatona wyraźnie widać inspiracje pracami znanych hiszpańskich malarzy Pabla Picassa czy Joana Miro. W swojej twórczości twórca nie odżegnuje się bynajmniej od estetyki wschodnioeuropejskiej, w której wyrastał. Istotnym rodzajem zainteresowań twórczych Szatona jest malarstwo portretowe. Tu można zauważyć echa twórczości jednego z najważniejszych polskich portrecistów Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego).  

  Abstrakt

  Zobacz więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone przez Limited Edition - Galerie D’Art @ 2016.